Перешкоджання роботі журналістів “Схем”: посадовцям Укрексімбанку нарешті вручили підозри

Автор: Галина Ворона
10:44 07.10

Двом службовим особам Укрексімбанку вручено повідомлення про підозру за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1, 3 ст. 171 КК України).

Перешкоджання роботі журналістів “Схем”: посадовцям Укрексімбанку нарешті вручили підозри

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

За даними слідства, 4 жовтня 2021 року журналісти програми “Схеми” здійснювали запис інтерв’ю з керівництвом одного із банків у приміщенні банківської установи. Під час запису, за словами представників ЗМІ, керівництво банку надало вказівку відібрати у них камери, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальшу зйомку”, – зазначили у прокуратурі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Один із підозрюваних голова правління Євген Мецгер підтвердив у соцмережах, що сьогодні вранці отримав підозру від прокуратури.

Читайте також: Мецгер виявився любителем нерухомості в теплих краях: глава Укрексімбанку має квартири в Іспанії та Туреччині

Нагадаємо, на журналістів “Схем” напали під час інтерв’ю з головою правління “Укрексімбанку” Євгеном Мецгером. “Схеми” відновили та показали відео нападу, яке керівництво банку видалило. У слід поліція відкрила кримінальне провадження, а Офіс президента прокоментував ситуацію. Після суспільного резонансу Мецгер написав заяву про складання повноважень на час розслідування нападу на журналістів “Схем” у нього в кабінеті та внутрішньої перевірки в банку.
 
Журналісти вчора провели акцію протесту під будівлею Укрексімбанку на підтримку колег із проєкту “Схеми”. Вони вимагали звільнити голову правління Євгена Мецгера та провести швидке об’єктивне розслідування його дій під час конфлікту із журналістами “Схем”. Того ж дня до головного офісу приходили представники прокуратури, щоб вручити підозри, але не застали на місці посадовців.
 
Відреагували на скандал і політики. Так, Петро Порошенко вимагає негайно звільнити голову правління “Укрексімбанку”.

Великий Київ у Google News

підписатися