Шість українських винаходів, що відомі всьому світу

Автор: Любава Лисичкіна
23:17 15.04.2023

Насправді всесвітньо визнаних українських винаходів та досягнень значно більше. І ми  щиро бажаємо, щоб наші земляки «понапридумували», створили та сконструювали тисячі неймовірних речей.

Шість українських винаходів, що відомі всьому світу Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється,  винаходів значно більше, але наразі можна згадати всього кілька, від найсвіжіших до найдавніших, створення яких вдалося, зокрема, киянам.

Розв’язання задачі про пакування куль (задача комбінаторної геометрії про розміщення однакових куль в евклідовому просторі без їхнього взаємного перетинання).

Над цією надважливою задачею, яка допомагає в корекції помилок у мобільних телефонах, інтернеті й космічних дослідженнях, «билися» досвідчені математики всього світу. А розв’язала її тридцятирічна киянка, доктор природничих наук Марина В’язовська. Вирішення зайняло у неї два роки, займає 23 сторінки, визнано науковою спільнотою «приголомшуюче простим» і нагороджене престижною премією Салема. Марину зараз запросили працювати до Федеральної політехнічної школи Лозанни.

Протезування мітрального клапана серця

Вперше здійснив легендарний хірург Микола Амосов. Він народився у селянській сімї в Череповці, але майже півсторіччя прожив і працював у Києві і саме тут зробив життєво важливі дослідження серця і хірургічні винаходи.

Академія танцю при «Гранд-Опера» у Парижі

Найвідомішу балетну школу заснував видатний танцюрист, балетмейстер Серж Лифар. Він народився у передмісті Києва в селі Пирогів, у юності потрапив до Франції, де й прожив все життя, але до кінця своїх днів вважав себе українцем. Кажуть, навіть саме з цієї причини відмовився від звання почесного парижанина, яке йому пропонував сам Шарль де Голль.

Гелікоптер

Його ще в 1931 році розробив, а в 1940-му вперше підняв у повітря київський авіаконструктор Ігор Сікорський, щоправда вже живучи у США. І одразу отримав замовлення для армії Штатів. Згодом він же очолював створення і першого літака-амфібії.

Електронна система телебачення

Автором “первісного телевізора” є фізик і винахідник Борис Грабовський – народжений у засланні син відомого українського поета Павла Грабовського. Борис сконструював ще у 1928 році так званий «телефорт», але визнання і патент, як першовинахідник, отримав аж через тридцять років. До речі, він також сконструював прилад для орієнтації сліпих і апарат для глухонімих.

Щедрик

Слова і просту мелодію «Щедрика» Микола  Леонтович знайшов, під час однієї з чисельних музично-краєзнавчих експедицій, в одному з сіл Поділля і удосконалював  свого «Щедрика» майже все життя. 

В цій мелодії задіяні лише три ноти – до – сі – до – ля – у нескінчених чотириголосих варіаціях високих і низьких тонів та ритмів. У цих трьох нотах «Щедрика» вмонтований універсальний код української національної культури. «Щедрик» став одним із національних музичних символів України.

До слова, у парку на Троєщині влаштовують Великодні частування польськими стравами.

Великий Київ у Google News

підписатися