3D-модель та безліч копій: ще один історичний ліхтар з Маріїнського парку відновили

14:23 10.11.2020

Активісти та волонтери продовжують рятувати історичні ліхтарі у Маріїнському парку. Відреставровано вже другий світильник після скандалу з заміною цих старовинних ліхтарів на китайські.

3D-модель та безліч копій: ще один історичний ліхтар з Маріїнського парку відновили

Про це розповів голова правління ГО “Київські ліхтарі” Семен Широчин.

За його словами ліхтар був відреставрований повністю: не тільки декоративні складові, а й сама опора. Всі деталі були очищені від фарби і іржі, опрацьовані антикорозійними речовинами і пофарбовані. Більш того – попередньо досягнуті домовленості про встановлення ліхтаря в Маріїнському парку з підключенням до мережі “Київміськсвітла” – ліхтар буде не просто стояти, а й світитися.

Крім того, є ще одна важлива новина – це створення 3D моделей ліхтаря. На етапі, коли ліхтар був розібраний, а його деталі були очищені і опрацьовані, кожна з них була відсканована.

“Тепер у нас є цифрова модель ліхтаря, що дозволяє відтворити будь-яку кількість будь-яких деталей ліхтаря. Це дуже актуально, оскільки частина ліхтарів втратили ті чи інші деталі, найчастіше це кільця, пелюстки і чаші. Деталі стали відновлюваним ресурсом, копії ліхтарів тепер можна виготовляти в будь-якій кількості, розмірі і матеріалі”, – зазначає Широчин.

Так, в якості експерименту на 3D принтері була надрукована зменшена копія ліхтаря, на базі якого при бажанні можна зробити настільну лампу. І таких ліхтарів можна зробити скільки завгодно. На фото з копією художник та реставратор Василь Грубляк.

Зазначається, що все це стало можливим завдяки 55 благодійним внескам, що склали в сумі понад 22 тисячі грн. Ці кошти дозволили транспортувати, очистити і пофарбувати ліхтар, а також створити його 3D моделі. На даний момент ліхтар практично завершений, залишилося його зібрати, транспортувати на місце і встановити.

Водночас, для установки ліхтаря в парку необхідно придбати і доставити з Польщі в Київ плафони, оскільки оригінальні були розбиті при демонтажі. Всі небайдужі можуть прийняти в цьому участь. Крім того, кошти необхідні для реставрації і повернення в парк ще 4 ліхтарів. Реквізити за посиланням.

Читайте також: У Києві створюють карту історичних ліхтарів. Взяти участь може кожен

Нагадаємо, «Київміськсвітло» демонтувало у Маріїнському парку старі ліхтарні стовпи, встановлені у 1950-х роках. Натомість встановили нові ліхтарі, вироблені у Китаї. Після резонансу, КП опублікувало фото демонтованих опор, щоб довести, що вони дійсно були в аварійному стані і становили небезпеку для оточуючих.

Відповідно до тендеру, «Київміськсвітло» заплатило 18 млн грн за заміну 187 ліхтарів у Маріїнському парку – трохи менше 100 тисяч гривень за один ліхтар. А через місяць ці нові ліхтарі вже прийшлось міняти.

Перший відреставрований історичний ліхтар повернули в Маріїнський парк влітку цього року.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...