Перший історичний ліхтар повернули в Маріїнський парк – його відреставрували волонтери

20:09 25.07.2020

Днями в Маріїнському парку встановили перший історичний ліхтар, відреставрований волонтерами. Це була “пілотна” реставрація після скандалу з заміною цих старовинних ліхтарів на китайські.

Перший історичний ліхтар повернули в Маріїнський парк – його відреставрували волонтери Фото: Дмитро Олійник, Апостроф

Про це повідомив ексрадник міського голови Максим Бахматов.

Пам’ятає перед новим роком київську громаду сколихнула історії, що традиційні красиві ліхтарі 70 років, чавунні, великі, красиві, знесли без попередження. Пішов великий резонанс. Ми запросили експертів, пресу і громаду. І ось перший пілотний ліхтар вже повністю відреставровано та змонтовано на його історичне місце у Маріїнському парку”, – зазначив Бахматов.

За його словами, процес був тривалим та дискусійним, адже зайняв 6 місяці обговорень і 3 тижні реальної роботи. Киянин Семен Широчин оголосив збір коштів на реставрацію історичних ліхтарів, які зберігалися на складі «Київміськсвітла». Відновленням займався інженер Володимир Тюпа, представник компанії Svarka-Service.

Бахматов також повідомив, що реставрація обійшлася у 39,5 тисячі гривень, враховуючи те, що майстер працював безкоштовно. Але у майбутньому середня вартість реставрації одного ліхтаря може коштувати близько 45 тисяч гривень.

Наразі, у Києві потребують реставрації близько тисячі таких ліхтарів. Бахматов зазначив, що Василь Грубляк робитиме діагностику – аудит ліхтарів, після чого можна буде побачити альтернативний бюджет на ремонт/реставрацію.

Фото: Дмитро Олійник, Апостроф
Фото: Дмитро Олійник, Апостроф
Фото: Дмитро Олійник, Апостроф

Нагадаємо, «Київміськсвітло» демонтувало у Маріїнському парку старі ліхтарні стовпи, встановлені у 1950-х роках. Натомість встановили нові ліхтарі, вироблені у Китаї. Після резонансу, КП опублікувало фото демонтованих опор, щоб довести, що вони дійсно були в аварійному стані і становили небезпеку для оточуючих.

Відповідно до тендеру, «Київміськсвітло» заплатило 18 млн грн за заміну 187 ліхтарів у Маріїнському парку – трохи менше 100 тисяч гривень за один ліхтар. А через місяць ці нові ліхтарі вже прийшлось міняти.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...