“Миті, що рятують життя”: військовий розкрив таємниці, як у Києві передають сигнал «Повітряної тривоги»

Автор: Оксана Тупальська
15:50 22.04

Про загрозу ворожих обстрілів Повітряні сили отримують повідомлення як від української розвідки, так і від розвідки та супутників НАТО. Звістки про підйом російських літаків, активність з моря чи тип ракет миттєво передають до Києва, аби попередити мешканців. Про невидимі деталі процесу оповіщення розповів колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Миті, що рятують життя”: військовий розкрив таємниці, як у Києві передають сигнал «Повітряної тривоги»
Світлодіодне освітлення

Система оповіщення мирних жителів про повітряну загрозу не відбувається автоматично – за кожним звуком сирени стоять люди, які збирають інформацію про ситуацію в небі над країною, телефонують та передають її до Києва.

«Відразу ухвалюється рішення — і моментально Повітряні сили передають повідомлення на пост №1 у Київ, у ДСНС», – ділиться Ігнат в Детектор Медіа.

Випускник Національної академії сухопутний військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного Юрій Ігнат з 2018 року очолював пресслужбу Командування Повітряних сил ЗСУ, а коли почалося повномасштабне вторгнення, оперативно пояснював ураїнцям у медіа причини загроз та ризики. Пішов з посади у березні 2024 року.

Каже, коли летять балістичні чи крилаті ракети, Повітряні сили миттєво прораховують час їх польоту з моменту пуску.

Відомості про ситуацію у кожному куточку країни першими надходять в Київ.

«Черговий ДСНС (у Києві – прим.) натискає кнопку і вмикає тривогу в тих регіонах, де є загроза. А вже на місцях вмикаються «ревуни». Якщо злітає МіГ — за таким самим алгоритмом вмикається тривога по всій Україні. Весь цей процес дуже швидкий, є розуміння, що це дорогоцінні секунди, які можуть комусь вартувати життя».

Відразу після того, як сигнал потрапляє в додаток «Повітряна тривога», більш детальні відомості – звідки насувається загроза та яка її причина, негайно надається у телеграм-канал і вотсап Повітряних сил.

«Інформацію отримуємо безпосередньо від структурних підрозділів НАТО, розташованих у Європі. Це дуже корисна інформація, вона дає нам можливість підготуватися до відбиття атаки. Така інформація також може надходити від нашої розвідки з окупованої частини Запорізької області чи з Криму».

Кияни, які бажають отримати детальну інформацію про те, що відбувається в небі над містом, віднедавна можуть користуватися оновленими застосунками «Повітряна тривога», які почали відображати кожен окремий регіон:

«Ми закликаємо всіх користуватися різними джерелами сповіщень про тривогу та не ігнорувати загрози, спускатися в укриття або хоча б із верхніх поверхів будинків на нижні. Особливо небезпечними є панельні висотки, які при влучанні ракети складаються, мов картковий будинок», – говорить Юрій Ігнат.

Раніше “ВК” розповідав, що станом на середину березня у Києві пролунало 1000 повітряних тривог. 

Великий Київ у Google News

підписатися