Самозахват землі на Трухановому: що буде з ділянкою та спорудами фірми, яку пов’язують з Медведчуком

Автор: Галина Ворона
19:54 09.04

Земельна ділянка на Трухановому острові, яку самовільно захопило охоронне агентство “Шторм”, має бути повернута у власність міста, усі споруди і паркан – демонтовані, а учасників незаконної оборудки притягнуть до відповідальності. Агентство, про яке йде мова, нібито належить соратникам глави політради ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Самозахват землі на Трухановому: що буде з ділянкою та спорудами фірми, яку пов’язують з Медведчуком

Про це розповіли у Національній поліції. 

За попередньо інформацією силовиків, “окремі громадяни” самовільно захопили частину Труханового острова площею понад 1 гектар та влаштували там базу для однієї із охоронних фірм, попри те що територія острова має статус ландшафтного заказника місцевого значення і охороняться законом.

По периметру ділянки звели паркан вздовж прибережно-захисної смуги, тим самим заблокувавши громадянам вільний доступ на територію острова та до берегової лінії.

Правоохоронці встановили, що органи місцевого самоврядування не приймали жодних рішень про передачу цієї земельної ділянки у власність чи користування (оренду). Крім того, не видавалися та не реєструвалися документи, які надають право на виконання підготовчих, будівельних робіт та засвідчують готовність до експлуатації об’єктів будівництва на цій ділянці.

Тож співробітники столичного благоустрою демонтують самоправно встановлений огороджувальний паркан. В подальшому всі споруди, які незаконно збудували, підлягають знесенню, а самовільно зайнята ділянка має бути повернута до муніципальної власності Києва.

Звертаємо увагу: огляд цієї території відбувається в рамках досудового розслідування за ухвалою судді Подільського районного суду міста Києва. Проведення даної слідчої дії необхідне для зібрання повної доказової бази в кримінальному провадженні. Всі процесуальні дії проводяться за погодженням з Подільською окружною прокуратурою міста Києва”, – підкреслили у поліції.

Зауважимо, про візит силовиков на фірму, що нібито пов’язана з Медведчуком, і розпочате кримінальне провадження по факту самовільного захвату землі стало відомо сьогодні в першій половині дня, згодом по активам Медведчука нанесли ще один удар – суд арештував його яхту.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент України Зеленський ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Також на 5 років ввели санкції проти каналів 112-Україна, NewsOne, ZIK – Новий формат, Аріадна ТВ, ТВВибор, Партнер ТВ і Лідер ТВ, телерадіокомпанія 112-ТВ, НОВИНИ 24 ГОДИНИ, Нові комунікації. 20 лютого Зеленський підписав указ щодо санкцій проти ряду осіб, в тому числі Віктора Медведчука. Санкції введені проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб на три роки.

За словами голови РНБО  Данілова, СБУ наразі веде кримінальне провадження за статтею 258 “фінансування тероризму”, і санкції проти Медведчука, Марченко та інших осіб було застосовано відповідно до неї.

На початку квітня Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження про державну зраду Медведчука і його кума Козака.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...