Другий удар за день. Суд арештував яхту Медведчука

Автор: Галина Ворона
17:13 09.04

Суд наклав арешт на яхту одного із лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука за неодноразове порушення законодавства, у тому числі за відвідування тимчасово анексованого Криму.

Другий удар за день. Суд арештував яхту Медведчука

Як повідомляє пресслужба СБУ, відповідне рішення на основі матеріалів СБУ прийняв Херсонський міський суд Херсонської області 9 квітня.

За даними спецслужби, мова йде приватне судно «ROMANCE 1» (порт приписки – Херсон), яке неодноразово порушувало законодавство, у тому числі заходило у порти тимчасово анексованого Криму.

Тож в рамках даного кримінального провадження досліджуються обставини неодноразового порушення екіпажем порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Загалом слідчі СБУ зафіксували кілька десятків фактів заходжень суден-порушників до портів і терміналів Кримського півострова.

На даний момент триває досудове розслідування за:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України);
  • ч. 1, 2, 3 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї);
  • ст. 291 (порушення чинних на транспорті правил) Кримінального кодексу України.
    Документування протиправної діяльності проводилось слідчим управлінням ГУ Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим під процесуальним керівництвом прокуратури Криму.

Нагадаємо, сьогодні силовики “трусять” пов’язану з Медведчуком фірму, яка відкусила добрячий шмат землі на Трухановому острові.

До слова, за Медведчука влада взялась на початку лютого цього року. 2 лютого президент України Зеленський ввів у дію персональні санкції проти низки компаній і телеканалів, які пов’язуть з Медведчкуом, а 20 лютого підписав указ щодо санкцій проти ряду осіб, в тому числі Віктора Медведчука. Санкції введені проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб на три роки.

За словами голови РНБО  Данілова, СБУ наразі веде кримінальне провадження за статтею 258 “фінансування тероризму”, і санкції проти Медведчука, Марченко та інших осіб було застосовано відповідно до неї.

На початку квітня Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження про державну зраду Медведчука і його кума Козака.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...