Саботаж, щоб місто не розвивалося. Ситуація з Гостинним двором накаляється

Автор: Любава Лисичкіна
19:14 18.03.2021

Баталії довкола Гостинного двору тривають: місцева влада впевнена, що оновлений Гостиний двір чудово впишеться в проект реконструкції вулиці Сагайдачного та Контрактової площі.

Саботаж, щоб місто не розвивалося. Ситуація з Гостинним двором накаляється

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom».

Гостинний двір продовжує руйнуватися в той час, поки тривають війни за нього. І хоча Київ готовий взяти на баланс і швидко добудувати Гостиний двір, Фонд держмайна гальмує цю ситуацію.  Адже до того часу поки Гостиний двір перебуває на балансі Фонду, міська влада не може розпочати реконстукцію. 

Мер столиці Віталій Кличко нагадав, що Фонд держамайна не виконує судових приписів та не укладає охоронного договору щодо об’єкту. Це стало причиною судових “розбірок”  між КМДА та Фондом держмайна за Гостиний двір.

«Саботаж, щоб місто не розвивалося. Не робіть, не вставляйте палки в колеса. Більше того, допомагайте і спільними зусиллями ми зможемо це зробити. Замість цього робиться все, щоб нічого не відбувалось», – зазначив   Кличко.

У столичній  владі нагадують, що оновлений  Гостинний двір  стане окрасою пішохідної зони,  до якої увійдуть    вулиця Сагайдачного та Контрактова площа.  

Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012  дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку “перебудови”.

Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

Столична влада очікує передачу у власність громади Києва Гостиного двору. Місто готове взяти приміщення на баланс і привести його в належний стан. Але держава, видно, не дуже переймається станом пам’ятки. Поки вона руйнується, у Зеленського не виділили грошей на реконструкцію. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам.

В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста. Кличко також звернувся до Шмигаля.

Великий Київ у Google News

підписатися