Як розповіли у прокуратурі Києва, досудовим розслідуванням встановлено, що в користуванні одного з інститутів Національної академії аграрних наук України перебувала земельна ділянка площею понад 1,1 га, яка належить державі в особі КМДА, з розташованими на ній об’єктами нерухомого майна, у тому числі трансформаторною підстанцією та дослідно-виробничею майстернею.
Діючи всупереч інтересам держави, тодішній директор інституту уклав інвестиційний договір із забудовником про будівництво на вказаній земельній ділянці багатоквартирного будинку.
Для виконання умов договору директор не зазначив в офіційних документах наявність на земельній ділянці об’єктів, що підлягають збереженню, та надав неправдиву інформацію державним органам для видачі дозволу на знесення 15 об’єктів нерухомого майна.
Таким чином, директор інституту фактично розпорядився земельною ділянкою вартістю понад 43 млн гривень, надавши забудовнику можливість збудувати на цій ділянці житлового комплексу з вбудовано-прибудинковими нежитловими приміщеннями та паркінгом без проведення конкурсних торгів та укладання договору оренди.
На теперішній час досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт за фактом розтрати майна, вчиненого з використанням службового становища, у особливо великих розмірах та службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України) проти посадовця скеровано до Голосіївського районного суду міста Києва для розгляду по суті.
Матеріали щодо осіб, які можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, виділені в окреме кримінальне провадження, досудове розслідування у якому триває.
Читайте також: Зброя, боєприпаси, вибухівка – такий арсенал знайшли у Нацакадемії аграрних наук
Нагадаємо, це не єдиний факт корупції в академії. Наприклад, директор одного з інститутів Нацакадемії аграрних наук попався на хабарі, а водій керівника отримував зарплату від шести підприємств. Та й сам президент Національної академії аграрних наук постане перед судом