Академік-корупціонер? Президент Національної академії аграрних наук постане перед судом

Автор: Любава Лисичкіна
16:47 28.08

Слідчі Нацполіції скерували до суду обвинувальний акт щодо президента НААН за отримання неправомірної вигоди. За двома фактами отримання хабарів обвинуваченому може загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Академік-корупціонер? Президент Національної академії аграрних наук постане перед судом

Про це повідомили у Нацполіції України.

Мова йде про відстороненого від посади у квітні цього року президента Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзалу та про обвинувачення в отриманні науковцем хабаря у вигляді автомобіля Volkswagen Touareg, вартість якого на момент придбання в кінці 2019 року становила 1,44 млн гривень.

За версією слідства, підозрюваний одержав неправомірну вигоду за включення директора дослідного господарства “Агрономія” до списку претендентів на заміщення вакансій академіків НААН.

Також фігурант обвинувачується у вимаганні хабара  у розмірі 4 мільйонів гривень від одного із підприємців. Академік вимагав “нагороду”   за невчинення ним дій щодо зміни керівника одного державних сільськогосподарських підприємств, які входять до структури НААН.  А також, за надання можливості у подальшому продовження фінансово-господарських взаємовідносин між цим підприємством та академією щодо  які склалися на  щодо обробітку землі.

Науковцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.  

Нагадаємо, що  правоохоронці робили   обшуки в Національній академії аграрних наук України. Слідчі підозрювали керівництво НААН у привласненні майна та хабарях, а натомість виявили схованку з цілим арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки.

 

Великий Київ у Google News

підписатися