Про це повідомляє “Суспільне” з посиланням на джерела у правоохоронних органах.
Як зазначається, дані про таку кількість ракет – попередні.
Нагадаємо, раніше видання Defense-Exspress писало, що Х-69 є російською дозвуковою крилатою ракетою для літаків тактичної авіації. Її запуск можливий з Су-34 та Су-35, крім того, вона має стати основною для Су-57.
Дальність пуску Х-69 сягає близько 400 кілометрів. Цей параметр перевищує відомі оцінки дальності Х-69 у 300 км, як чергової ітерації Х-59МК2.
Це вже не перше використання даної ракети для удару по Україні. У лютому цього року вже згадувалось, що РФ почала ними бити по Україні, а поодинокі випадки використання були ще у 2023 році. Пізніше ця неофіційна інформація була підтверджена завдяки публікації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) про дослідження уламків Х-69.
Що відомо про Х-69
Наявні до сьогодні дані про ракету свідчили про дальність до 290 км, однак на практиці вона виявилась більшою. Вага бойової частини декларувалась у межах 310 кілограмів. Система наведення ракети, за деклараціями аналогічна, як і Х-101 – супутникова навігація з завадозахищеними антенами “Комета-М”, а також інерціальна. Її головна особливість – можливість наднизького польоту на висоті у 20 метрів, що нижче за можливості Х-101.
Цікаве і те, що хоча ракета дозвукова та має меншу бойову частину ніж “гіперзвуковий” Х-47М2 “Кинжал”, але використанням саме її для удару по Трипільській ТЕС можна вважати гіршою ситуацією.
Результат її удару свідчать про можливості її проникнення повз очевидно виснажену українську протиповітряну оборону. По-друге – запуск ракети з літака нівелює характерну ознаку масштабних ракетних атак, коли фіксується зліт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МіГ-31К.
А запуск її з Су-34 чи Су-35 може свідчити про більш масовий характер у силу більшої кількості носіїв. Але це можливо у випадку, якщо у Росії налагодять її серійне виробництво
Дальність застосування ракети у 400 км є достатнім для ураження значної кількості об’єктів на території України з літаків тактичної авіації, які цілком можуть наближатися до кордону чи до лінії фронту на дальність 50-70 км.
Читайте також: Жителі міста Українка оплакують знищену Трипільську ТЕС: “Як жити без електростанції”
Як повідомляв “ВК”, що уночі 11 квітня російські окупанти застосували понад 80 дронів та ракет. Внаслідок удару на Київщині повністю зруйнована Трипільська ТЕС, розташована в місті Українка Після зупинки Чорнобильської АЕС Трипільська теплова електростанція фактично була найбільшим енергогенеруючим підприємством Київського регіону. Загальна потужність станції становить 1800 МВт.