РФ вдарила по Трипільській ТЕС найновішими ракетами Х-69

Автор: Марина Максенко
20:51 11.04

Росія вранці 11 квітня завдала удару по Трипільській ТЕС найновішою крилатою ракетою Х-69. Про це свідчать виявлені уламки

РФ вдарила по Трипільській ТЕС найновішими ракетами Х-69
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Defense Express.

За отриманою інформацією, дальність пуску російських ракет складає близько 400 кілометрів.

Цей параметр перевищує відомі оцінки дальності Х-69 у 300 км, як чергової ітерації Х-59МК2.

Це вже не перше використання даної ракети для удару по Україні. У лютому цього року вже згадувалось, що РФ почала ними бити по Україні, а поодинокі випадки використання були ще у 2023 році. Пізніше ця неофіційна інформація була підтверджена завдяки публікації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) про дослідження уламків Х-69.

Варто зауважити, що Х-69 є російською дозвуковою крилатою ракетою для літаків тактичної авіації. Її запускають з літаків Су-34 та Су-35. При цьому саме вона має стати основною крилатою ракетою для Су-57.

Що відомо про ракету

Наявні до сьогодні дані про ракету свідчили про дальність до 290 км, однак на практиці вона виявилась більшою. Вага бойової частини декларувалась у межах 310 кілограмів. Система наведення ракети, за деклараціями аналогічна, як і Х-101 – супутникова навігація з завадозахищеними антенами “Комета-М”, а також інерціальна. Її головна особливість – можливість наднизького польоту на висоті у 20 метрів, що нижче за можливості Х-101.

Цікаве і те, що хоча ракета дозвукова та має меншу бойову частину ніж “гіперзвуковий” Х-47М2 “Кинжал”, але використанням саме її для удару по Трипільській ТЕС можна вважати гіршою ситуацією.

Результат її удару свідчать про можливості її проникнення повз очевидно виснажену українську протиповітряну оборону. По-друге – запуск ракети з літака нівелює характерну ознаку масштабних ракетних атак, коли фіксується зліт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МіГ-31К.

А запуск її з Су-34 чи Су-35 може свідчити про більш масовий характер у силу більшої кількості носіїв. Але це можливо у випадку, якщо у Росії налагодять її серійне виробництво

Дальність застосування ракети у 400 км є достатнім для ураження значної кількості об’єктів на території України з літаків тактичної авіації, які цілком можуть наближатися до кордону чи до лінії фронту на дальність 50-70 км.

Великий Київ у Google News

підписатися