Росіян драконить від української символіки на монументі «Батьківщина-мати»: зняли кліп про літаючу матрьошку

Автор: Оксана Тупальська
15:35 08.08.2023

«Креативщики» в Росії, схоже, отримали нове завдання – знімати пропагандистське кіно про герб України на монументі «Батьківщина-Мати».

Росіян драконить від української символіки на монументі «Батьківщина-мати»: зняли кліп про літаючу матрьошку
Світлодіодне освітлення

За сценарієм, матрьошку використовують як камінець та запускають з російської рогатки. Правда, летить матрьошка не у горобців, а в центр столиці України – до монументу «Батьківщина-мати».

Після досягнення іграшкою герба України, той перетворюється в радянський герб, після чого лунає гімн Радянського союзу. Ролик з тугою по совку опублікували в соцмережах.

@alex_manzhos #україна #славанації #матрьошка #відео ♬ оригинальный звук – Alex

Варто нагадати, що сама матрьошка не є російським винаходом – але японським. Ось що про це розповідає історик Олександр Алфьоров:

«Наприкінці 19-го століття Єлизавета Мамонтова запозичила матрьошку в японців. Саме японці вигадали дерев’яну ляльку, яка складалася одна в іншу. І мала вона назву «сітіфукудзін» або «7 богів щастя». А от видовжене обличчя на матрьошках – це зображення бога щастя Японії, який має назву фукурокудзю».

В Росію іграшки потрапили за давньою місцевою традицією – шляхом викрадення. Так як на землях Московії не здатні до створення чогось путнього, то добрі проекти чи винаходи інших народів вони крадуть та видають за свої, як унітази, холодильники та труси з України.

«У 1890-их роках почали штампувати ці матрьошки, просто поцупивши всю оригінальну ідею у японців. А «матрьошка», як назва – так у 19-му столітті називали няньок для чужих дітей».

Нагадаємо, 1 серпня депутат російської державної думи Андрій Гурульов закликав ударити по монументу «Батьківщина-мати» у Києві в якості помсти за атаку безпілотників на Москву. 

Водночас, Міністерство культури та інформаційної політики найближчим часом розгляне питання перейменування монументу «Батьківщина-мати».

А ще в січні скульптори, які виготовляють міні-скульптури з полімерів зодягнули памтники-символи Києва у військовий одяг та дали в руки зброю. Серед оновлених фігур в мініатюрній версії була і “Батьківщина-мати”. 

Великий Київ у Google News

підписатися