Російські «Кинджали», напевно, не будуть підтверджувати свою точність, а літаки матимуть проблеми в системі управління – експерт

Автор: Любава Лисичкіна
23:48 10.05.2023

Двигун до літака буде старий, бо вони не спромоглися зробити новий, система управління літаком буде недосконала, авіоніка буде стара і, нарешті, стелс-технології вони не мають.

Російські «Кинджали», напевно, не будуть підтверджувати свою точність, а літаки матимуть проблеми в системі управління – експерт
Світлодіодне освітлення

Про це розповів Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

“Якщо вони й роблять гіперзвукові ракети «Кинджал», то це будуть ракети, які напевно не будуть підтверджувати свою точність, що головне. Звичайно, вони будуть лякати і будуть замість військових об’єктів розбивати наші мирні міста”,  – зазначив ексрперт. 

Він також нагадав, що росіяни наприкінці грудня 2022 року звітували, що передали у війська надсучасний винищувач Су-57. Фахівці вважали, що йдеться про чотири таких винищувачі. Жодного з них українці не бачили на полі бою і є великий сумнів, що вони взагалі існують.

“Але якщо й існують, то це як танк Т-90М. Він іззовні виглядає як нова техніка, а всередині у нього великі проблеми”, – зауважує Бадрак. 

Якщо казати про Су-57, то за 12 років вони не змогли вийти на серію – за цей час існувало лише два експериментальних літаки, один з яких у 2019 році розбився під Комсомольськом-на-Амурі, додає експерт.  Причина була в недосконалості системи управління літаком.

“Тобто виходить, що двигун до літака буде старий, бо вони не спромоглася зробити новий, система управління літаком буде недосконала, авіоніка буде стара і, нарешті, стелс-технології вони не мають. Тому вони формально можуть казати, що це новий літак, але насправді це літак зі старими проблемами, який не допрацьований до кінця”, – зауважує Бадрак.

За його словами, Росії вдалося налагодити виробництво в умовах західних санкцій, за певними позиціями вона навіть збільшує кількість виробництва, але в неї зростають критичні дефіцити різноманітних комплектуючих – від двигунів ВК-2500 до мікрочіпів, підшипників, каучуку, тобто, не вистачає всього.

І тепер усе залежатиме від того, наскільки міжнародна спільнота зможе створити систему міжнародного контролю дотримання за санкціями. 

Бадрак говорить, що фактично зараз весь світ постав перед такою дилемою – а чи можна взагалі санкції запроваджувати і дотримуватись, чи можна це робити чи ні. До цього часу санкції діяли в обмеженому режимі, хоча з’явились і потужні сигнали, що вони таки діють. Наприклад, росія днями засекретила падіння видобутку нафти і це означає, що санкції таки діють в усіх сферах. Експерти прогнозують у 2023 році падіння видобутку нафти на 24%. Для нас цей момент важливий, оскільки нафта і газ давали змогу росії купувати зброю. 

Відомо,  з Києва розвідникам на фронт відправили “Посейдони”.

Великий Київ у Google News

підписатися