Про стан робіт розповів у Телеграм-каналі міністр культури Олександр Ткаченко.
За його словами, станом на сьогодні, 11 січня, у Гостиному дворі виконали наступні роботи:
- провели підготовчі роботи;
- змонтували систему електропостачання;
- прибрали сміття;
- перенесли металоконструкції;
- влаштували майданчик для складування матеріалів;
- розчистили територію від чагарника.
Наступного тижня будівельники мають почати демонтаж старого паркану, щоб замінити його на новий, безпечний.
Такими темпами зовсім скоро пам’ятка буде повністю убезпечена від погодних умов та інших чинників, що потроху руйнували її з плином років”, – додав міністр.
Читайте також: Чужий на святі життя. Як виглядає Гостиний двір поруч із новорічним містечком на Подолі – фоторепортаж
Нагадаємо,, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012-му дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку від “перебудови”.
Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.
Київ неодноразово закликав передати Гостиний двір на баланс міста та оновити його. Та попри це у травні цього року Фонд держмайна передав будівлю на баланс Мінкульту. Перед цим 19 травня 2021-го Гостинний двір став пам’яткою національного значення.
Нещодавно Гостиний двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху.