Реконструкція Арсенальної: крита 3D-площа та відновлення містка (ФОТО ПРОЄКТУ)

Автор: Марія Супрун
21:41 31.01

Напередодні нового 2021 року кияни отримали подарунок – завершення реконструкції першої черги Арсенальної площі. Наприкінці травня, До Дня Києва, планують закінчити другу чергу – за станцією метро “Арсенальна” з’явиться фонтан, також буде повністю впорядкована територія, що примикає до будівлі колишньої військової комендатури Києва.

Реконструкція Арсенальної: крита 3D-площа та відновлення містка (ФОТО ПРОЄКТУ)

Як зміниться це знакове місце столиці в найближчі роки і що зрештою отримають містяни, пише “Сьогодні“.

Вперше за майже два сторіччя відкритий огляд історичної Микільської брами, головних воріт Київської фортеці зі сторони міста. Реставрацію брами планують завершити найближчими роками. А вже цього року за метро “Арсенальна” з’явиться фонтан.

Зараз реставраційні роботи тривають у старовинній будівлі колишньої військової комендатури. Будівлю перетворять на багатофункціональний комплекс, зберігши статус пам’ятки архітектури. Він стане продовженням проєкту A-Station, який вже реалізований на протилежному боці Арсенальної площі – на території колишнього військового заводу “Арсенал”. Там відкрилися ресторани, громадський простір і офісні установи.

Вже є концепція розвитку цього знакового місця в Києві, але її ще будуть доопрацьовувати – це один з варіантів того, який вигляд може мати площа біля будівлі колишньої військової комендатури. Автори концепції вирішили поєднати старовинну і нову архітектуру.

Так, навколо будівлі військової комендатури вирішили створити криту 3D-площу. До складу комплексу ввійде відреставрована будівля комендатури, а поруч буде побудовано сучасний офісний центр на 6 поверхів. А між новим будинком і комендатурою з’явиться скляний навіс-ліхтар, під яким буде зона для прогулянок, зустрічей і відпочинку.

Це буде багатофункціональний простір з ресторанами, офісами, торгівлею. Також тут запрацює IT-школа для дітей. Загалом на Арсенальній площі з’явиться близько 40 ресторанів різної кухні й напрямків.

Також планують відтворити за архівними ілюстраціями колишній місток біля Нікольських воріт.

Крім того, тут обіцяють обладнати паркінг на кількасот місць (приблизно 420 автомобілів). 

Що ще планується та як виглядає оновлений публічний простір Арсенальної площі зараз – дивіться тут (ФОТО).

Нагадаємо, раніше під час реконструкції площі виник скандал, оскільки біля станції метро «Арсенальна» зрубали всі дерева

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...