Разом з сигаретами обмежать і пиво – яке атитютюнове законодавство почало діяти з 11 липня

Автор: Оксана Тупальська
12:47 11.07.2023

Антитютюнове законодавство, яке забороняє з 11 липня рекламу електронних сигарет та продаж сучасник засобів для куріння з ароматизаторами, передбачає обмеження і на вживання та рекламу пива. Про це можна дізнатися з документу, опублікованого в “Голосі України”.

Разом з сигаретами обмежать і пиво – яке атитютюнове законодавство почало діяти з 11 липня
Світлодіодне освітлення

Як розповідав кореспондент “Великого Києва”, з 11 липня діє заборона на рекламу та продаж низки зразків електронних сигарет та починають діяти штрафи за реалізацію Е-цигарок неповнолітнім. Також нагадував, що відмова від тютюнопаління є патріотичним кроком, бо найбільші виробники цигарок не пішли з ринку РФ та продовжують готувати російський бюджет податками і фінансувати виробництво ракет, які летять в бік України.

А за роки незалежності кількість курців значно зменшилась. Якщо у 1990-их курили 50% чоловіків віком від 18+, то тепер щоденними споживачами тютюнових виробів є 23% українців. Хоча, нажаль, зросла частка жіночого курівння серед тих, хто має шкідливу звичку. На 0,9% зросла кількість курців за 500 днів після початку повномасштабного вторгення. 

У антитютюновому законі з 11 липня стаття 152 починає діяти у новій редакції. Зокрема, додається наступне: 

“На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, куріння тютюнових виробів, використання електронних сигарет та пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння»”.

Місцеві ради також можуть визначити власний додатковий перелік місць, де заборонено куріння тютюнових виробів та використання електронних сигарет, споживання пива та вина. 

Також новим законом забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння:

  • на території медзакладів;
  • в спортивних спорудах;
  • з торгових автоматів, з рук, лотків;
  • у приміщеннях організацій. що торгують дитячим та спортивним асортиментом.

Законом передбачено уніфіковані підписи на пачках сигарет:

 «Куріння вбиває – кидай курити зараз» розміщується у нижній частині однієї з бічних поверхонь одиничної пачки та зовнішнього упакування тютюнових виробів для куріння. Інформаційне повідомлення, що складається з тексту: «Тютюновий дим містить більше 70 речовин, здатних викликати захворювання на рак», розміщується в нижній частині іншої бічної поверхні. Загальне попередження та інформаційне повідомлення повинні мати ширину не менше 20 міліметрів.

Упакування електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, має містити листок-вкладку, що включає таку інформацію:

1) інструкція щодо використання та зберігання виробу із зазначенням, що виріб не рекомендується використовувати особам, які не вживають тютюнових виробів;
2) протипоказання;
3) попередження для споживачів із груп ризику;
4) можливі несприятливі наслідки;
5) можливість викликання залежності та токсичність;
6) контактні дані виробника або імпортера, дані про контактну юридичну або фізичну особу в Україні.

Нагадаємо, той, хто хоче позбутися шкідливої звички, може скористатися онлайн-ресурсом «Я кидаю курити». Серед запропонованих ним рекомендацій – замінити стиль життя та звички на фізичні вправи, позбутися предметів, які нагадують про куріння, заручитися підтримкою родичів та друзів, проводити більше часу з некурцями та навчитися справлятися зі стресом.

Великий Київ у Google News

підписатися