Рава-Руська, Збараж, Казахстан та Лаос. Звідки вони – наші кандидати в мери та що вони вміють?

13:22 05.10.2020

Казахстан, Рава-Руська, Збараж чи може Лаос? Кандидати, що прожили в Києві все життя і ті, що зробились киянами зовсім недавно. Хто вони і чи знають вони, що робити з величезним містом, що невпинно розвивається? Аналізує та міркує “Великий Київ”.

Рава-Руська, Збараж, Казахстан та Лаос. Звідки вони – наші кандидати в мери та що вони вміють?

Якщо довго дивитись у безодню, то безодня починає дивитись на тебе. Якщо уважно вивчити біографії кандидатів у мери столиці, то стане зрозуміло, що переважна більшість з них – не кияни.

Нехай ще Віталій Кличко – він хоч і народився в Казахстані та їздив з батьком гарнізонами, але закінчив Києві середню школу та служив під Києвом, з 2006 року в політиці зайшов до Київради.

Нехай ще Пальчевський. Хоч і зі скандалами про громадянство та паспорт часів Януковича, але корінний киян. Такий парадокс – народився в Києві, вчився в Москві, служив в Лаосі ніби не під крилом ГРУ перекладачем, балотувався до Держдуми. Але киянин. 

А решта? 

Ірина Верещук

Рава-Руська. І білборди “Я тепер киянка” хоч  і жирний тролінг нижче пояса, але абсолютно точно. Коли політикиня прямо каже, що в принципі не знає прізвищ забудовників, вагомих в регіоні, хоча живе в місті близько 5 років, то рекламна кампанія тут навряд чи допоможе. 

Олексій Попов

Сам з Кривого Рогу, отримав освіту в Тюмені, був міським головою Комсомольська. Став головою КМДР завдяки біло-синій команді. Успішно покатався у соціальному ліфті. 

Читайте також: Попов про виклик Кличка на дебати, будівництво метро на Троєщину та необізнаність Верещук

Сергій Притула

Сам зі Збаражу, жив в Лондоні, до Києва переїхав зимою 2005 року через справи, що були пов’язані з шоу-бізнесом, стендапом, вів ранкові ефіри на “Новому каналі”. В нього вийшло.

Михайло Поживанов

З Дніпра. Був мером Маріуполя, в Київ підтягнувся за команду Омельченко, коли той йшов на міського голову.

Олексій Кучеренко

Народився у Вінниці. Свій політичний розвиток проходив в Запорізькій ОДА. 

Читайте також: “Якщо хтось скаже, що за рік метро на Троєщину побудує — женіть його” — велике інтерв’ю з Олексієм Кучеренком

Єгор Фірсов 

Народився в Донецьку, займався обласним та міським відділенням партії Удар, балотувався як депутат в Чернігові.

Читайте також: Єгор Фірсов про звільнення корупціонерів у КМДА, факапи Кличка та псевдо позицію Берези

Микола Томенко

Переїхав до Києва з крихітного села в Черкаській оласті. Комсомол, аспірантура, кафедра політології в “Могилянці”, нардеп від “Нашої України”. 

Сергій Гусовський

Киянин, ресторатор (“Шоти” і “Пантагрюель”), починав в політиці з “Самопомочі”.

Юрій Левченко 

Народився в Вінниці, до Києва жив в Москві та на Кіпрі. В політику прийшов через “Свободу”, попри російський паспорт в анамнезі. 

Сергій Шахов

Народився в Казахстані, жив в Стаханові та Брянці, колишній член “біло-синьої” команди. 

Ігор Смешко 

Христинівка Черкаської області, військова кар’єра, ГУР МОУ, СБУ. 

Віктор Петрук 

Киянин, колишній спеціаліст департаменту транспортної інфраструктури КМДА. 

Олена Філонова

Блогерка, киянка, б’юті-ведуча “Ревізора”, що інспектує салони краси. 

На железном коне - Добкин решил покорять Киев и записал проморолик | ВЕСТИ

…І от ще один цікавий парадокс. Ось наприклад, Борислав Береза народився в Києві. Який в нього рейтинг? Не проходить в першу десятку. 

А перша умовна трійка з величезною імовірністю буде виглядати як уродженці Казахстану, Рави-Руської та Збаражу. 

Можна довго дискутувати про вклад СРСР та його політики в процеси, що відбуваються в Україні протягом покоління життя. Але факт очевидний. Київ – це місце для годування, таке собі українське сафарі та колтанові шахти в Африці – тут роблять гроші та зв’язки, а відпочивають та вкладають їх на Південному березі Франції та Іспанії.

Читайте також: Транспорт міста майбутнього: як реальність перемогла футурологію

Децентралізація можливо років через 5 підштовхне до того, що стане цікавіше бути міським головою містечка-супутника або брати участь в житті ОТГ, але вже не змінить ситуації, що склалась. 

Столиця стягує на себе ковдру з усієї України. 

Одесити, звісно, можуть скільки завгодну жартувати, що для всієї України переїзд в Київ – це зростання, а для жителя Одеси – падіння. Втім, будь-який, навіть короткий поверхневий погляд на цифри робить цей жарт дуже натягнутим. 

2 млн осіб, які в 2-3-годинній доступності туди-сюди їздять до Києва на навчання чи на роботу – це цифри, що можна проівняти з трудовою міграцією до країн ЄС. Вдвічі вища, ніж середня в країні, середня зарплата та вакансії повара шаурми на 15-18 тисяч гривень цілком пояснює ці тенденції. 

Читайте також: Скільки станцій метро потрібно насправді Києву: цікаві факти

40% IT-спеціалістів України та їх висока за мірками Східної Європи купівельна спроможність в шаленому ритмі розвиває послуги. Київська агломерація продовжує зростати і населенням. 

Одеса, звісно, теж зростає, але в зв’язку з туризмом та єдиним курортом країни, де є цивілізація. 

Решта промислових “мільйонників” деградують і за чисельністю населення, і за виробництвом. 

23% ВВП та більше половини всіх прямих інвестицій в Києві – це космічні цифри для будь-якої країни. Темпи житлового будівництва в Києві – найвищі в Україні. Лиш тільки деякі регіони з традиційними робітничими мігрантами в Італії та Іспанії можуть потягатись зі столицею. 

Плюс величезний тіньовий ринок – рукопашні забудовники руками активістів; на 400 млн гривень на місяць поїздок на таксі в тіні. А ще торгівля депутатськими запитами та послугами “рішал” з ВР, довколаполітика на мільйони доларів та чорний ринок валюти. 

Можна саджати навесні, жити по-новому, літати над мостами, але поки місто буде отримуцвати більше частину інвестицій 40 млн країни – нічого не зміниться. 

Київ вимагає мізків та рук та освоєнна грошей в політиці, від Нафтогазу чи від будівництва, для ринку послуг, що зростає. Все ще поглинається з регіонів, ще деградують, зі швидкістю пилотяга. 

Втім, пара агломерацій не можуть утримувати країну розміром від Варшави до Парижу. 

До того ж, в столиці ми вирощуємо монстра південноамериканського зразка, що зростає хаотично, захлинається транспортними потоками, хмарами пилу зі шляхопроводів та потоків окропу в ТЦ. Сюди цілком очікувано приходять “варяги” та любителі кататись соціальним ліфтом, щоб освоювати фінансові потоки. Нарощують навколо себе зв’язки, нерухомість та автопарки. 

Коло замкнулось – Київ розширяється, щоб задовольнити потреби Києва, що розширяється. І нам все ще належить відповісти на питання, як зробити місто зручним для життя. 

Тим часом перша п’ятірка зводиться до мерки Рави-Руської проти хлопця зі Збаража. Кияни, що встають в 5 ранку, щоб потрапити в офіс на 9, гортають стрічку в заторах та звично ставлять всьому цьому лайки. 

Читайте також: Ціна перемоги: $кільки тратять на рекламу у Facebook кандидати в мери

Великий Київ у Google News

підписатися