Пушкін і Толстой “переїдуть” на околиці Києва – експерт з перейменувань

Автор: Ольга Даниленко
13:45 12.09.2022

Вулиці на честь російських письменників у центрі столиці будуть перейменовані – Пушкін “переїде” на Троєщину, а Толстой – у Бортничі. Також у Києві дерусифікують вулиці, що названі на честь сталінських маршалів Червоної армії.

Пушкін і Толстой “переїдуть” на околиці Києва – експерт з перейменувань
Світлодіодне освітлення

Про це розповів член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський.

За його словами, наразі депутати подали до експертної комісії цікаві пропозиції стосовно перейменування площі Льва Толстого.  

У нас центральні вулиці носять імена Пушкіна, Льва Толстого. А вулиця Івана Котляревського, який, по суті, є зачинателем української сучасної літератури й творцем української літературної мови, – на задвірках, маленька вулиця у приватному секторі. Тому експертна група ухвалила рішення – у центральній частині міста Києва ми імен російських письменників позбуваємося. А от вулиці на їхню честь на околицях міста Києва залишаємо. Тому у нас тепер Пушкін “переїжджає” на околицю Троєщини, Лев Толстой “переїжджає” в Бортничі, теж там маленька вуличка на околиці” – пояснив він.

Він уточнив, що вулиця Пушкінська, яка знаходиться у центрі столиці, буде перейменована на честь видатного мецената Євгена Чикаленка, а вулиця Пушкіна на Троєщині залишиться.

Читайте також: Кияни пропонують перейменувати Північний міст на честь генерала Залужного

Щодо увіковічення пам’яті українських героїв Другої світової війни, то експерт пояснив, що з топоніміки Києва приберуть представників вищого військового керівництва Червоної армії, адже “вони виконували абсолютно людожерські накази Сталіна“.

Рішення було прийнято таке: ми зберігаємо пам’ять або увічнюємо фронтовиків червоноармійців, які реально проливали кров у боротьбі з нацизмом. Але прибираємо військово-політичну верхівку, яка окрім військової справи займалася політикою і насадженням радянської ідеології. Саме тому вулиці маршалів у Києві зникають. Для прикладу, у нас має з‘явитися вулиця Кожедуба – одного з найвидатніших українців асів часів Другої світової війни”, – зазначив Мартиненко-Кушлянський.

Довідка. Іван Кожедуб – радянський військовий діяч українського походження, льотчик-винищувач, найрезультативніший ас в авіації Антигітлерівської коаліції за весь час Другої світової війни, маршал авіації. На його рахунку 64 повітряні перемоги. Єдиний українець із трьома золотими зірками Героя СРСР.

Читайте такожПерейменування вулиць Києва: з’явилась мапа з обґрунтуванням нових назв

Нагадаємо, у столиці триває процес дерусифікації вулиць, назви яких пов’язані з РФ та її сателітами. На позаминулому засіданні Київради перейменували 102 об’єкти, на останньому – дерусифікували 42. Зокрема, нові назви отримали вулиця Московська, пр-т Героїв Сталінграда, б-р Дружби Народів, станції київської підземки “Героїв Дніпра” та “Мінська”.

Чому мер столиці плутає кількість перейменованих вулицьчитайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися