Притулок для диверсантів: в Києві з’явився хостел на 70 мешканців замість 4-квартирного будинку

Автор: Марія Супрун
15:45 04.10.2022

В той час, як одним із головних заходів безпеки при виявленні ДРГ під час воєнного стану має стати ретельний контроль усіх сумнівних хостелів, які є ідеальним місцем для переховування, натомість влада на усіх рівнях створює умови найбільшого сприяння для сумнівних забудовників.

Притулок для диверсантів: в Києві з’явився хостел на 70 мешканців замість 4-квартирного будинку
Світлодіодне освітлення

Про один з хостелів, який було незаконно обладнано у столиці, пише Ракурс.

Зокрема, Департамент КМДА з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва судиться в Окружному адміністративному суді із забудовником Олександром Рябчуном, який на приватній ділянці у центрі міста, на вулиці Карпатській, 26-а зареєстрував будівництво помешкання на 4 квартири, а замість цього звів мурашник на 24 маленькі клітинки. 

За фактом протиправного будівництва поліцією було відкрито 4 кримінальні провадження за шістьма статтями Кримінального кодексу України. Досудове розслідування встановило очевидний факт – посеред приватного сектору фактично зводиться хостел-вулик на 70 мешканців. Жодної проектної документації, жодних документів щодо технічної інвентаризації такого об’єкта не існує.

Особливо цікаво виглядає схема «легалізації» небезпечної новобудови: забудовник завітав до приватного нотаріуса Ірини Гамаль, і вона оформила договори купівлі-продажу на так звані «квартири», перетворивши легким дотиком пера дім з 4-квартирного на багатоквартирний. Міністерство юстиції, яке має наглядати за роботою приватних нотаріусів, заплющило на це очі.

Тим часом у справі з’явилися нові деталі. Мешканка одного з сусідніх будинків, яка,  власне, і надала цій справі розголосу, нещодавно подала звернення до Солом’янської окружної прокуратури. Вона наголошує на тому, що забудовнику, який здійснює подібні оборудки і є підозрюваним за кількома кримінальними статтями, добре було б змінити запобіжний захід, бо нині він відпущений на поруки.

І ось нарешті відповідь: звернення розглянуто, районне управління національної поліції і справді здійснює досудове розслідування, кримінальне провадження відкрите за статтями 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів» та 209 «Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом». До речі, частина третя цієї статті, що інкримінується підозрюваному, передбачає «позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна».

Тобто стаття доволі серйозна. Що ж відповіла прокуратура? Вона… передала скаргу до райвідділу поліції а також порадила звернутися до суду «зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора».

Отже знову нічого не змінилося. Система або буксує, або відверто сприяє злочинній діяльності забудовника.

Зазначається, що за час повномасштабної війни у столиці було затримано понад три сотні потенційних учасників диверсійно-розвідувальних груп ворога. Не можна не зауважити, що всі ці напівлегальні і взагалі нелегальні «гуртожитки» становлять пряму небезпеку у воєнний час. Всілякі «хостели», нелегальні гуртожитки, заховані десь у спальних районах або приватному секторі – ідеальне місце для переховування диверсантів.

Як писав “ВК”, під Києвом почали будівництво прямо у лісі, а туалет поставили на березі Київського водосховища.

Великий Київ у Google News

підписатися