Серед 460 об’єктів, яким пропонують придумати нові назви, є також проспект Перемоги та однойменна площа.
До слова, саму площу Перемоги вже позбавили радянських символів. “Небайдужі патріоти“ вирішили не чекати більше ініціативи столичної влади і самотужки зняли зі стели два бронзових зображення орденів Леніна з профілем радянського вождя.
Як відомо, проспект Перемоги протяжністю близько 11,5 км – одна із найдовших магістралей міста.
З першої половини XIX століття він був відомий як Житомирське та Києво-Брестське шосе, а наприкінці XIX століття, коли тут розпочалась активна забудова, називався Брест-Литовське шосе.
В 1964 році проспект назвали Брест-Литовським, а в 1985-му перейменували на честь Перемоги, залишивши стару назву лише для кінцевої частини. Того ж року до проспекту приєднали частину бульвару Шевченка (на відрізку площа Перемоги – Повітрофлотський проспект).
Ідеї щодо перейменування проспекту Перемоги вже висувала як столична владі, так і громадськість.
Так, у 2017 році проспекту вирішили повернути історичну назву – Брест-Литовський. Відповідне подання навіть опублікували на сайті Київради. Але далі комісій справа не пішла.
За кілька днів мер Віталій Кличко на своїй Facebook-сторінці оприлюднив допис про те, що “перейменування проспекту Перемоги не є першочерговим і невідкладним завданням”, адже столиця має низку інших проблем, які потрібно вирішувати.
До того ж перемога – це широке поняття, я не бачу в ньому політичного забарвлення. Перемога нам потрібна і сьогодні. Україні, я маю на увазі”, – підкреслив Кличко.
Пізніше, у 2020 році кияни, звернулись до столичної влади з петицією про перейменування проспекту Перемоги в проспект Злуки УНР і ЗУНР на честь сторіччя цієї важливої події. Але вона не набрала достатньої кількості голосів, а отже не була розглянута.
Зауважимо, свої пропозиції щодо перейменування кияни можуть надавати до 1 травня.
До слова, вже стартувало онлайн-опитування щодо перейменування станції Київського метро. Крім цього, станцію метро і площу в центрі Києва пропонують назвати на честь Героїв України.
Читайте також: Віталій Портніков розкритикував Київраду за необдумані ідеї з перейменуванням вулиць
Нагадаємо, напередодні біля Арки дружби народів у столиці демонтували радянську бронзову скульптуру двох робітників, встановлену в 1982 році “на ознаменування возз’єднання України з росією”. Мер Києва Віталій Кличко розповів щодо планів стосовно самої арки.