Пройде презентація фільму-розслідування «Втеча від росіян: історія порятунку викрадених українських дівчат»

Автор: Любава Лисичкіна
12:21 25.03.2023

Найбільш норовливим дітям окупанти нагадували про «яму», «військову комендатуру» та погрожували «зашити рота».

Пройде презентація фільму-розслідування «Втеча від росіян: історія порятунку викрадених українських дівчат»
Світлодіодне освітлення
Про захід анонсували Слідство.Інфо.
 
Героїнями стрічки стали 16-річна Маша та 18-річна Наст, які  до повномасштабної війни  жили щасливим життям — навчалися, мріяли, гуляли з друзями, будували плани на майбутнє. Все змінила окупація Херсона — росіяни обманом вивезли дівчат і на місяці позбавили їх нормального життя.
 
Спочатку Машу та Настю відвезли в окупований Крим нібито на двотижневий відпочинок.
Тим часом українські військові звільнили Херсон від окупантів і дівчата захотіли повернутися додому, але росіяни їх не відпустили.
 
Маша та Настя почали бунтувати — відмовлялися вставати під гімн Росії, публікували патріотичні дописи у соцмережах, використовували українську символіку. Через 2,5 місяці росіяни вивезли їх в окупований Генічеськ, де фактично ув’язнили у холодному гуртожитку.
 
Там українських дітей карали за прояви патріотизму та агітували отримати російський паспорт. Найбільш норовливим дітям окупанти нагадували про «яму», «військову комендатуру» та погрожували «зашити рота».
 
Маша та Настя на прохання «Слідства.Інфо» фіксували все, що відбувалося з ними, по суті, у російському полоні. Журналісти розуміли, що треба убезпечити свої джерела, тож почали шукати шляхи повернення дівчат додому. До того ж у підлітків виникли проблеми — через кілька днів за ними мала прийти окупаційна комендатура. Маші та Насті за їхню поведінку погрожували «ямою». Журналісти зрозуміли, що їх треба терміново вивозити, — дівчата у серйозній небезпеці.
 
Історію порятунку Маші та Насті з російської неволі журналісти «Слідства.Інфо» покажуть у фільмі-розслідуванні «Втеча від росіян: історія порятунку викрадених українських дівчат»
 
 Де?
Будинок кіно, «Синій зал», 2 поверх (Київ, вул. Саксаганського, 6)
 Коли?
29 березня, 19:00
 Як потрапити?
Зареєструватися за посиланням –  https://bit.ly/3K2wEhR
 
Відомо, ПРООН в Ірпені допомагає демонтувати зруйновані будинки та переробляти будівельні відходи.
 

Великий Київ у Google News

підписатися