Як судили нацистських злочинців: проект «Бабин Яр. Контекст» Сергія Лозниці вийде онлайн

12:45 02.11.2020

Режисер Сергій Лозниця працює над створенням документального фільму з архівних матеріалів, знятих в період з 1941-го (з моменту вторгнення нацистської Німеччини на територію СРСР) по 1966 рік, коли був організований перший архітектурний конкурс на проєкт меморіалу у Бабиному Яру.

Як судили нацистських злочинців: проект «Бабин Яр. Контекст» Сергія Лозниці вийде онлайн

Документальний проєкт називається «Бабин Яр. Контекст», пише НВ.

Фільм буде складатися з 20−25 короткометражних епізодів. Кожен епізод — завершений сюжет, так чи інакше пов’язаний з трагічним минулим Бабиного Яру. У майбутньому вони увійдуть в експозицію музею Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», також з них буде створено повнометражний документальний фільм.

У період з вересня 2020 по вересень 2021 року епізоди фільму будуть опубліковані на онлайн-платформі Меморіального центру. 

Читайте також: Неоднозначна інсталяція у Бабиному Яру: “розстріли” у дзеркалі, голоси мертвих та 6-метрові аудіотруби – фоторепортаж

Нагадаємо, в 2020 році довкола Меморіального центру виникло одразу кілька скандалів.  

У лютому новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати в цій нашій статті

Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готують підозру у зв’язку з фактами катування немовлят, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація”.

Перед відкриттям аудіовізуальної інсталяції,  керівництво приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» назвало журналіста «BigKyiv» «пропагандистом» через незручні питання, адресовані художньому керівнику Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», скандальному режисеру Іллі Хржановському.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...