Практика використання теплових насосів в різних країнах

12:18 25.01.2023

Теплові насоси останнім часом дуже часто використовуються і як окреме устаткування, так в комплексі з системами опалювання.

Практика використання теплових насосів в різних країнах
Світлодіодне освітлення

Практика використання теплових насосів в різних країнах

Теплові насоси останнім часом дуже часто використовуються і як окреме устаткування, так в комплексі з системами опалювання. Це пов’язано з тим, що в процесі експлуатації використовуються відновлювані ресурси, такі як тепло землі, води або повітря. Теплові насоси отримали поширення у всьому світі, завдяки своїй продуктивності й екологічності.

Теплові насоси як джерело економії та опалювання

Під терміном тепловий насос розуміють цілу систему, за допомогою якої відбувається передача тепла від одного предмета до іншого. Це нові типи альтернативних джерел енергії, що розвиваються. У їх основі лежить два найважливіші параметри: економічність і екологічність. Як сировина використовується дешева енергія.

Принцип роботи таких систем дуже простий. У кожному тілі або середовищі є певна кількість тепла, яке безпосередньо залежить від його маси. Ось і виходить, що повітряні маси та водні простори можна застосовувати для обігріву досить великих площ без залучення інших джерел.

Класифікація проводиться за декількома показниками. Перший — це спосіб передання теплової енергії:

  • компресійні, в основі лежить принцип поперемінного стискування і розширення, при цьому виділяється тепло;
  • абсорбційні, в них використовують абсорбент і хладон.

Залежно від джерела: грунт, вода або повітря. Залежно від цих двох характеристик розрізняють близько шести різновидів ТН. Найбільшою популярністю користуються види “повітря-вода”. Їх можна використовувати не лише для підігріву, але для кондиціонування. 

Використання теплових насосів в різних країнах — практика

У країнах Європи серед усіх рішень, “повітря-вода” займає більш ніж половину усього ринку в порівнянні з усіма іншими типами. Головна причина в тому, що вони найменш витратні, а роботи з вдосконалення їх конструкцій ведуться постійно. Зараз пропонується велика кількість моноблоків, які є надійними. За прогнозами Світової енергоради, цього року застосування теплових насосів для опалювання будинків і отримання гарячої води складатиме 75%.

На сьогодні перше місце займає Швеція. Більше ніж половина усіх побудованих в ній будинків застосовують теплові насоси. А в столиці держави, Стокгольмі, усе опалювання робиться тільки у такий спосіб. Тепло викачується з морських глибин Балтики. Міста, розташовані в прибережній зоні, також використовують такі принципи обігріву будинку. Другими за поширенням є повітряні установки.

Держава всіляко підтримує тенденції переходу на альтернативні джерела. Вона встановлює доплати, розмір компенсації, а також схему виплат податків. Таким чином люди зацікавлені в установці теплосистем, а уряд отримує чистоту довкілля, поліпшення екології.

У Німеччині введені спеціальні урядові програми для підтримки населення в переході на більше екологічно чисті джерела. Сталося це після того, як десять років тому були врегульовані ціни на сонячну електроенергію. Німці прогнозують підвищення продажів на користь ТН і значне зниження попиту на системи опалювання, які використовують котли. 

Тип “повітря-вода” не вимагає витрат на роботи під землею. Він легко інтегрується в існуючі побудови підігріву. Особливо це важливо для історичної частини країни.

Франція ще одна країна, яка звернула увагу на ТН. За останні 10 років попит на них і системи, які їх використовують, збільшився у два рази. Це пов’язано з тим, що у 2005 році уряд ввів пільги на кредити й податки для людей, які готові перейти на нові засоби отримання енергоресурсів.

До цих же програм приєдналися й інші країни Європи. Наприклад, Бельгія дає субсидію в розмірі три чверті від загальної вартості усієї монтованої системи.

Такі кроки мають свою вигоду для обох сторін. Люди значно знижують свої витрати на опалювання, а уряд покращує екологічну обстановку.

Незалежне опалювання за допомогою теплових насосів

Опалювання альтернативними методами підходить, як для нового будівництва, так і для переоснащення існуючого. Але до ТН звертаються в першу чергу тоді, коли побудова інших систем вимагає великих капіталовкладень. Найосновнішими перевагами стала:

  • економічність;
  • зниження витрат на оплату;
  • відсутність яких-небудь спеціальних навичок для експлуатації;
  • висока пожежобезпека;
  • проста побудова вентиляції;
  • легкий перехід від опалювання до кондиціонування;
  • тиші при роботі.

ТОВ “Юрський Горизонт” пропонує вам готові рішення з обладнання систем з тепловими насосами. Найбільшим плюсом на користь їх використання буде відсутність документальної тяганини та узгоджень в державних організаціях.

Великий Київ у Google News

підписатися