Про судове рішення щодо повернення земельної ділянки повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Як зазначається, слідство встановило факт незаконного зайняття та використання юридичною особою вказаної земельної ділянки без відповідних правовстановлюючих документів на землю (рішення Київської міської ради, договору тощо) для розміщення будівель та споруд спортивно-оздоровчого комплексу.
Крім того, будівництво будівель та споруд спортивно-оздоровчого комплексу здійснено без відповідних дозвільних документів та на земельній ділянці комунальної власності, яка для цієї мети не відводилась.
Господарський суд міста задовольнив позов прокурора та зобов’язав юридичну особу повернути територіальній громаді земельну ділянку, звільнивши її від розміщеного на ній майна.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції скасував вказане рішення та відмовив у задоволенні позову.
Не погоджуючись із постановою апеляційної інстанції, прокурори оскаржили у Верховному суді, який залишив в силі рішення суду першої інстанції про повернення земельної ділянки територіальній громаді міста.
Зауважимо, у прокуратурі не називають імена осіб чи назви фірм, які “прихватизували” ділянку, але швидше за все мова йде про територію, яку самовільно захопило охоронне агентство “Шторм”, що нібито належить соратникам глави політради ОПЗЖ Віктора Медведчука. Весною цього року силовики провели слідчі дії на базі цього агентства у межах кримінального провадження, відкритого за фактом самовільного зайняття земельної ділянки.
Ось так виглядає ділянка, про яку повідомляє прокуратура.
Ось такий вигляд має ділянка, яку захопила фірма Медведчука.
Як відомо, на Медведчука одягли електронний браслет. 11 травня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді народним депутатам від “Опозиційної платформи – За життя” Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку.
Їм висунули звинувачення за трьома епізодами: щодо розкрадання державних надр, передачі таємної військової інформації та підривної діяльності. Зокрема, слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн.