Порятунок Гостиного двору: довкола пам’ятки зводять новий паркан

Автор: Галина Ворона
14:43 18.01.2022

Відновлення Гостиного двору, яке відбуватиметься у 4 етапи, наразі перебуває на перших 2 етапах: тривають термінові протиаварійні роботи та розробка концепції. Термінові протиаварійні роботи мають бути завершені вже у лютому цього року.

Порятунок Гостиного двору: довкола пам’ятки зводять новий паркан

Про це у своєму Телеграм-каналі розповів міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, наразі по периметру пам’ятки влаштовують новий безпечний паркан та бетонують металеві стійки для нього.

Крім цього, у Гостиному дворі виконують такі роботи:

  • відновлення електропостачання
  • виготовлення металевих конструкцій
  • прибирання та вивезення сміття
  • організація системи водопостачання
  • зварювальні роботи

Також міністр розповів новини щодо розробки концепції.

Наразі, зауважив він, дослідники громадської організації “Урбанина” вивчили Контрактову площу, проаналізували транспортні та людські потоки, а також типові маршрути, зробили історичний та архітектурний аналіз.

Усі кияни та мешканці Подолу мали змогу висловити свої ідеї та пропозиції щодо майбутнього Гостиного двору.

Архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади обговорювали результати досліджень та працювали над шляхами розвитку й трансформації Гостиного двору.

Ми створили робочу групу з питань розробки концепції розвитку Гостиного двору при МКІП. Триває обговорення, але вже є рішення, що пам’ятка має бути мультифункціональним простором”, – пояснив Олександр Ткаченко.

По завершенню будуть розпочаті наступні 2 етапи: створення проекту реставрації та саме реставраційні роботи.

Читайте також: Чужий на святі життя. Як виглядає Гостиний двір поруч із новорічним містечком на Подолі – фоторепортаж 

Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012-му дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку від “перебудови”.

Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

Київ неодноразово закликав передати Гостиний двір на баланс міста та оновити його. Та попри це у травні цього року Фонд держмайна передав будівлю на баланс Мінкульту. Перед цим 19 травня 2021-го Гостинний двір став пам’яткою національного значення.

Нещодавно Гостиний двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху

Великий Київ у Google News

підписатися