Порошенко закликав ЄС не карати українців безвізом за гріхи влади (ВІДЕО)

15:47 29.10.2020

У Євросоюзі заявили, що рішення Конституційного суду України, яким блокується реалізація результатів місцевих виборів, може стати підставою для призупинення безвізу. Водночас, п’ятий президент та лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко закликав європейських партнерів не карати усіх українців позбавленням безвізу за гріхи влади.

Порошенко закликав ЄС не карати українців безвізом за гріхи влади (ВІДЕО)

Відповідне відеозвернення опубліковано на сторінці Порошенка у Facebook.

Я закликаю наших європейських партнерів не карати усіх українців позбавленням безвізу за гріхи влади. Кого слід карати – це усіх осіб, причетних до руйнації антикорупційної інфраструктури, тотального згортання реформ, гальмування України на шляху до Європи. Хай собі вільно мандрують не до Куршавелю, Монако чи Зальцбурга, а до Ростова, Москви і Магадана”, – закликав Порошенко.

За словами лідера “ЄС”, співавторами подання до Конституційного суду були народні депутати із групи «За майбутнє», неформальним лідером якої є близький політичний та бізнесовий партнер Зеленського пан Коломойський.

У нас більше, ніж достатньо підстав вважати, що персональну відповідальність за руйнування антикорупційної інфраструктури несе особисто Володимир Зеленський. Чому все це відбувається? Перша відповідь лежить на поверхні. Це намагання Зеленського убезпечити «Слуг» від претензій з боку антикорупційних органів, для чого треба покласти край їхній незалежності. Інша відповідь – глибша. Показово, що до ключових рішень у цьому напрямку дотичні відверто проросійська ОПЗЖ, з якою «Слуги» планують формувати коаліцію на місцях, та олігархічна партія «За майбутнє». Коломойський давно говорить, що Україні слід повернутися до сфери російського впливу. Отже, зрозуміло, чому саме їхні представники є авторами подань до Конституційного Суду. Це вже геополітика”, – розповів Порошенко.

Також він зазначив, що дав завдання народним депутатам від фракції “ЄС” негайно підготувати законопроект, який залатає усі прогалини в антикорупційному законодавстві за останні півтора роки і зможе запобігти кризі у стосунках України з Євросоюзом, в яку нас занурює організаційно та інтелектуально імпотентна українська влада.

Як повідомлялося, через закриття доступу до державних реєстрів чиновників НАЗК не здатна здійснити необхідні перевірки для призначення переможців виборів, а отже місцеві вибори опинились під загрозою зриву. Крім того, Євросоюз має намір призупинити безвіз через рішення КСУ.

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки після рішення Конституційного суду України.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...