Євросоюз має намір призупинити безвіз через рішення КСУ, – ЗМІ

14:25 29.10.2020

У Європейському Союзі заявили, що рішення Конституційного суду України, яким блокується реалізація результатів місцевих виборів, може стати підставою для тимчасового призупинення безвізового режиму.

Євросоюз має намір призупинити безвіз через рішення КСУ, – ЗМІ

Про це йдеться у листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, пише “Європейська правда“.

“Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму”, – йдеться у листі.

Одним із офіційних тригерів для запуску механізму призупинення дії безвізу є відхід третьої держави від критеріїв, внаслідок виконання яких було запроваджено безвізовий режим.

“Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі строки створити робочу групу високого рівня із опрацювання змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства”, – йдеться у листі.

Підкреслюється, що ключовим завданням зазначеної робочої групи варто визначити опрацювання змін до Конституції України, які б, серед іншого, передбачали повноваження Верховної Ради створювати державні органи зі спеціальним статусом.

Водночас, сама Стефанішина обіцяє, що в українців безвізовий режим з Євросоюзом не заберуть, попри рішення Конституційного суду. Про це йдеться в заяві віце-прем’єрки у Facebook.

“Безвізу з ЄС бути! Є сили всередині країни, зацікавлені в тому, щоб зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, і водночас позбавити українців безвізу. Запевняю, їм це не вдасться”, — зазначила вона.

Стефанішина додала, що таке рішення КС викликає «питання і обурення», а також свідчить — «ще один сигнал, що реформа судової гілки влади має бути доведена до логічного завершення».

Як повідомлялося, через закриття доступу до державних реєстрів чиновників НАЗК не здатна здійснити необхідні перевірки для призначення переможців виборів, а отже місцеві вибори опинились під загрозою зриву.

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки після рішення Конституційного суду України

Великий Київ у Google News

підписатися