Зеленський терміново скликав засідання РНБО

12:27 29.10.2020

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки після рішення Конституційного суду України, яким була скасована кримінальна відповідальність за декларування недостовірної інформації про доходи.

Зеленський терміново скликав засідання РНБО

Як повідомляє Офіс президента, закрите засідання скликається “для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни”.

Змушені констатувати, що останнім часом з’явились ознаки того, що окремі суб’єкти намагаються переглянути ключові частини суспільного договору в Україні, які передбачають нульову толерантність до корупції та будь-якої форми непрозорості в державному управлінні. Це неприпустимо”, – говориться у повідомленні.

Президент запропонує членам РНБО обговорити ситуацію, яка склалася в національній безпеці країни, та ухвалити відповідні рішення. Необхідні законопроекти, які в подальшому запобігатимуть виникненню подібних кризових ситуацій, будуть напрацьовані й подані главою держави до Верховної Ради як невідкладні.

Нищівні удари, які завдаються досягненням країни у сфері боротьби та ефективної протидії корупції в Україні, не можуть залишатися поза увагою. Необхідна негайна та жорстка оцінка рішенням окремих суб’єктів, дії яких стають дедалі суспільно небезпечнішими”, – заявив президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, днями Конституційний суд обмежив повноваження Нацагентства з питань запобігання корупції та скасував відповідальність для посадовців за неправдиве декларування. На виконання рішення КСУ Нацагентство з питань запобігання корупції закрило вільний доступ державних органів та громадськості до електронних декларацій чиновників. Голова національного агентства назвав це нищівною поразкою антикорупційної реформи в Україні.

Через закриття доступу до державних реєстрів чиновників НАЗК не здатна здійснити необхідні перевірки для призначення переможців виборів, а отже місцеві вибори опинились під загрозою зриву.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...