Порошенко: Коли «відосики» і санкції кишенькового РНБО замінюють правоохоронні органи, парламент – це руйнація української державності

Автор: Любава Лисичкіна
17:20 28.06.2021

Конституція – це не «шведський стіл», вона працює як цілісний законодавчий організм. І жодні «вищі інтереси» не можуть бути виправданням для її порушення.

Про це журналістам сказав п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко після урочистого засідання Верховної Ради з нагоди 25-ї річниці ухвалення української Конституції.

 «Ювілей Конституції – це для народу, а для влади це означає тільки одне – час звітувати», – процитував Порошенко доктора наук, одного із співавторів Конституції України Володимира Буткевича. 

«На жаль, влада не вважає потрібним звітувати і це не додає оптимізму, тому що владі нема з чим звітувати, влада гвалтує і порушує Конституцію», – переконаний Порошенко.

«Те, що ми бачимо зараз, наприклад коли «відосики» і санкції кишенькового РНБО замінюють правоохоронні органи, парламент – це руйнація української державності, а не просто узурпація влади. Бо в 107 статті Конституції абсолютно чітко написано, що Рада національної безпеки і оборони України є консультативним, контрольним і координаційним органом. Вона по Конституції не може видавати нічого того, що на сьогоднішній день намагається робити Зеленський, і тим більше не можна цього застосовувати до українських громадян», – наголосив Порошенко. 

П’ятий Президент також жорстко розкритикував нові ініціативи від монобільшості: «юридичні новації, коли рішення РНБО не мають право оскаржуватися громадянами України через суд – яке більше безглуздя можна було взагалі придумати, демонструючи некомпетентність і прагнення узурпувати владу?»

«Стаття друга, де зазначається непорушність суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Мені здається, окремі радники Володимира Зеленського її не читали, бо збираються через референдум руйнувати наш суверенітет, руйнувати нашу територіальну цілісність – або з причин некомпетентності і дилетанства, або з причин неповаги до нашої держави, у якої є суверенітет, у якої є міжнародно визнані кордони, і сьогодні це також звучало на урочистому засіданні», – зазначив Петро Порошенко. 

«Або третя стаття, де говориться про людину, про її права, непорушні права, і саме одна із головних функцій Конституції – це захист прав і свобод громадян. Права і свободи», – наголошує лідер «Європейської Солідарності». 

«Конституція – це не «шведський стіл», де ти можеш підійти, другу чи третю статтю вибрати, а 106-у, де обмежені права президента, не читати. Конституція тим і цінна, що вона працює тільки як цілісний законодавчий базовий державницький організм, фундамент державності України. І тому цінність Конституції полягає в тому, що там мають одночасно працювати всі статті. Включно з тими, що були запроваджені під час моєї каденції, і найосновніше – це є те, що всі органи державної влади мають докладати всіх зусиль для руху нашої країни, для інтеграції в Європейський Союз і Північноатлантичний Альянс», – резюмує п’ятий Президент.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада зібралась на урочисте засідання з нагоди 25-ї річниці Конституції України.

В Україні 28 червня – одна з важливих дат, оскільки саме цього дня 25 років тому Верховна Рада ухвалила основний закон держави – Конституцію. Ухвалення основоположного документа безпосередньо в сесійній залі тривало майже дві доби поспіль. Із 1996 року Конституцію змінювали вісім разів, останні зміни в текст документа було внесено в серпні 2019 року, вони стосувалися зняття недоторканності з народних депутатів.

Останні новини