Через Садибу Терещенків Верховний суд просить переглянути судову практику

Автор: Ольга Даниленко
21:32 09.02

Судді Верховного Суду передали справу унікальної пам’ятки столиці Великій палаті Верховного суду – Садиба Терещенків стала поштовхом для перегляду та формуванню єдиної правозастосовчої практики щодо об’єктів культурної спадщини.

Через Садибу Терещенків Верховний суд просить переглянути судову практику
оренда квартири Київ

Майже 15 років триває боротьба за збереження білого особняка Садиби Терещенків на бульварі Тараса Шевченка, ліворуч від готелю Hilton. За цей час інвестор ВАТ “ЦентрелеватормлинБуд” довів “перлину Києва” до стану напівруїни.

Прокурори вимагають розірвання інвестиційного договору через незаконність його укладення, а також наполягають на поверненні територіальній громаді об’єкта культурної спадщини столиці.

Про рішення Верховного суду повідомила правозахисниця, депутат Київради VII скликання Олена Терещенко, яка є дружиною нащадка відомої династії промисловців та меценатів Мішеля Терещенка.

Так, сьогодні судді Верховного суду передали справу щодо долі Садиби Терещенків на розгляд до Великої палати Верховного Суду для перегляду попередньої судової практики.

Суд довірив останній вирішити долю всієї культурної спадщини, сотень обєктів аналогічної долі, протиправно захоплених й доведених до руйнування недобросовісними власниками та забудовниками. І зрозуміло, що рішення Великої Палати по Садибі Терещенків стане новою судовою практикою й обов’язково застосовуватиметься у спірних справах  по іншім памяткам!”, – пояснила правозахисниця. 

powerukraine

Вона також висловила вдячність всім небайдужим киянам, які прийшли до суду, підтримують збереження унікальної пам’ятки та допомагають надати справі максимального суспільного розголосу. 

Читайте також: Садибу Терещенків можуть перебудувати: хочуть офісний центр

Нагадаємо, Верховний суд п’ять разів переносив засідання щодо повернення столичній громаді унікальної Садиби Терещенків.

Як повідомляв “ВК”, Садиба Терещенків є пам’яткою архітектури місцевого значення, знаходиться у центрі Києва – бульвар Тараса Шевченка, 34. Вона побудована у 1874-1875 роках за проєктом архітектора В. Краузе у стилі неоготика. Флігель будинку теж перебуває на державному обліку як нововиявлена пам’ятка архітектури.

До кінця 2007 року садиба була на балансі КП “Київжитлоспецексплуатація”, яке здавало її в оренду. У 2008 році унікальні будинки передали у власність ВАТ “Центрелеватормлинбуд” під реконструкцію. Зараз будівля перебуває в аварійному стані.

Управління охорони культурної спадщини наприкінці квітня 2016 року оглянуло садибу та зобов’язало ВАТ “Центрелеватормлинбуд” до 22 червня 2016 року укласти охоронний договір та привести будівлю до належного стану.

ВАТ “Центрелеватормлинбуд” охоронний договір уклало, але жодних робіт не проводило.

Довідка: в особняку, який планує “знищити” ВАТ “ЦентрелеватормлинБуд” у різний час в період 1879-1903 років проживав меценат Іван Терещенко. 

Родина Терещенків подарувала столиці Київську безоплатну лікарню для чорноробів та незаможних людей, нині – спеціалізована дитяча лікарня “ОХМАТДИТ”.

А також: картинну галерею на вулиці Терещенківській, Маріїнський дитячий притулок (на розі Паньківської й Микільсько-Ботанічної вулиць, нині Інститут психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України).

Окрім того, облаштували будинок для міського парафіяльного училища на Ярославому Валу (1965 року будинок переданий Київському інституту театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого).

Одне з найзначніших місць у меценатстві Івана Терещенка займало попечительство рисувальною школою Миколи Мурашка – навчальний художній заклад в Києві, заснований у 1875 році. Спочатку школа була приватною, проте вже за рік стала міською і проіснувала 25 років.

За чверть століття Іван Миколайович на утримання та облаштування цього закладу витратив 150 тисяч карбованців. Водночас він ще опікувався Київським реальним та Олександрівським ремісничим училищами.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися