“Може прийдуть хлопці з фронту і щось створять своє (партію у Київраді, – ред.), бо вони вже бачили зло і розуміють, як з цим злом боротися. І ми б допомогли цим хлопцям “звалити” і Кличка, і його мафіозні ці всі структури”, – наголосив на пресконференції директор Київського еколого-культурного центру (КЕЦ) Володимир Борейко, повідомляє “ВК”.
Наразі забудовник ТОВ “Галерна затока” хоче відсудити територію унікального природного об’єкта Києва – Галерного острова (Голосіївський район), де влітку відпочиває маса киян, а живуть там – червонокнижні тварини, метелики й ростуть рослини, в тому числі які охороняються Бернською конвенцією.
На пресконференції Борейко також нагадав, що представники КЕЦ та депутат Київради від “слуг” Ксенія Семенова розробили проєкт рішення Київради про створення на “Галерному острові” пам’ятки природи “Ліс орхідей”.
Однак у січні 2023 року забудовник “Галерна затока” звернувся до Київської міської ради з проханням не приймати рішення про створення пам’ятника природи “Ліс орхідей”, оскільки планує будувати розважальний комплекс та будинки. Тоді депутат Київради від “УДАРу” Юлія Лимар заблокувала створення “Лісу орхідей”.
“Саме кияни несуть відповідальність за те, що вони обрали мером Кличка, що вони обрали таку партію як УДАР, яка фактично представляє забудовників. І зараз зі 120 депутатів, як ми підрахували десь 80 – це або забудовники, або їхні представники. Тобто, ми маємо зараз у Київраді партію забудовників. Саме забудовників – людей, які такими огидними методами знищують Київ”, – наголосив директор Київського еколого-культурного центру.
На його думку, сьогодні Київрада має найгірший склад депутатів – людей, не зацікавлених у розвитку столиці та збереженні безцінних ділянок дикої природи.
“Наприклад, передостаннє скликання й останнє скликання ради, яка працює зараз у Києві, то це взагалі навіть не можна порівняти. Я думаю, що склад ради, яка зараз працює у Києві один з найгірших. Може прийдуть хлопці з фронту і щось створять своє, бо вони вже бачили зло і розуміють, як з цим злом боротися. І ми б допомогли цим хлопцям “звалити” і Кличка, і його мафіозні ці всі структури”, – наголосив він.
Крім того, Борейко розповів, що з ним зв’язувалися представники забудовника та пропонували хабар, аби він перестав відстоювати створення заповідника на Галерному острові.
“На мене вже декілька разів виходили різні рішали, які ставили питання: “скільки?”. Тобто, за скільки грошей, я, як директор КЕЦ можу продати ті території. Я їх сказав: “Пішли ви на х*р!” І за ці території ми будемо з вами битися. Тобто, люди звикли саме знищувати нашу природу нашого Києва завдяки от таким шляхам – або дати забар, або обдурити, залякати і захопити ці території”, – розповів він.
На пресконференції Борейко наголосив, що кияни перш за все повинні розуміти та охороняти ділянки дикої природи, яких майже не залишилося у Європі.
“Зараз у Києві налічується 127 парків, близько 500 скверів. Будь ласка, який широкий фронт для гламуризації. Але навіщо залазити в останні вцілілі та безцінні ділянки дикої природи Києва та знищувати їх?”, – наголосив еколог.
За словами адвокати КЕЦ Олександра Дядюка, остаточну крапку у цій справі поставить суд.
Однак Борейко додав, що сподівається на підтримку громадськості й журналістів.
Чим цінний Галерний острів
Галерний острів – є чудовим шматочком дикою природи, що дивом збереглася, це одна з уцілілих природних ділянок стародавнього Дніпра. Поруч із ним знаходиться Галерна затока. А це – історичне місце гирла легендарної річки Києва-Либеді. Яка вже знищена по всьому своєму протязі у Києві.
На Галерному острові зустрічаються занесені до Червоної книги України рідкісні метелики – поліксена, подалірій, махаон, та бабка дозороець-імператор. З червонокнижни рослин – півники сибірськи.
Галерний острів – це рай для птахів. З птахів, що охороняються згідно з Бернською конвенцією, в урочищах відмічені сіра сова та вухата сова, великий яструб, рибалочка та сіра куріпка. На численних озерах острова Галерний зустрічаються крячок чорний та річковий крячок, а також бугайчик. Натомість малий крячок, який включений до Червоної книги України, годується на Галерній затоці.
Поруч із Галерним островом знаходиться урочище Покал, яке ми бачимо між Столичним шосе та Галерним островом. Це місце проросло густим листяним лісом і є справжнім диким садом рідкісних орхідей, також занесених до Червоної книги. Їх тут аж 6 видів: любка дволиста, пальчатокорінник, м’ясочервоній, коручки чемерникоподібні, зузулині сльози яйцевидні, жировик Льозеля. Такої великої кількості орхідей більше немає ніде у Києві.
Галерний острів та урочище Покал – улюблене місце відпочинку киян. Тут вони ловлять рибу, відпочивають у наметах, приїжджають на шашлики. Завжди можна зустріти любителів фотополювання, скаутів, художників.
Додамо, у 2007 році (мер – Черновецький, – ред.) 43 га Галерного острова були надані в оренду на 15 років ТОВ “Галерна затока” для реконструкції споруд під об’єкти відпочинку та спорту. Цю територію було вилучено із зони зелених насаджень загального користування і віднесено до території громадських будівель та споруд.
Нагадаємо, Уряд та Київрада хотіли збудувати меморіальне військове кладовище у Києві на “Лисій горі”. Однак це рішення викликало обурення у громадськості, екологів та воїнів ЗСУ. Тому Уряд та Київрада змінили рішення – тепер меморіальне кладовище побудують у Биківні.