Поки на вулиці прохолодно: як омолодити вазони перед настанням весни

Автор: Оксана Тупальська
06:56 25.02

Після тривалого життя з малою кількістю світла та голодання у короткі світлові дні деякі домашні квіти виглядають вкрай сумно. Нерідко можна побачити, як паростки витягуються, а листя блідне або частково осипається. Відтак, за кілька днів до початку весни варто привести їх до ладу.

Поки на вулиці прохолодно: як омолодити вазони перед настанням весни
Світлодіодне освітлення

Підстрижіть зайве

Довгі паростки багатьох рослин варто вкоротити, щоб домашній кущик або деревце мали правильну форму. Добре переносять обрізку ліани. Паростки сциндапсуса, сингоніума, хойі та багатьох інших рослин за зиму сильно витягуються, надаючи рослині неохайний вигляд. Укорочення таких паростків допоможе квітці наростити нову зелену масу та знову стати пишними.

Не забирайте забагато віття

Фікуси, бугенвілії, пеларгонії, традесканції та багато інших і квітучих, і декоративно-листяних кімнатних рослин переносять обрізку цілком непогано. Однак винятком є рослини, у яких цвітіння відбувається на паростках, які перезимували: таким квітам суцільна обрізка не рекомендована. Можна лише за потреби трошки підкоригувати паростки.

Підживіть рослину, і вона вам подякує цвітом

Вазони, які пробуджуються, варто рясніше поливати, але збільшувати кількість води та частоту поливу варто  поступово. Варто брати воду кімнатної температури, відстояну. Цією ж водою можна і обприскувати рослини, які люблять воду. Звичайно, кактус та різвяник багато води навесні не просять. 

Пересадили вазон у спеціальний грунт, не доливайте спецрозчинів

Зазвичай, земля, яку продають у квіткових магазинах для окремих видів вазонів, уже містить все необхідне для життя рослини у перші місяці після пересадки. Відтак, лишіть її в спокої, досить води. 

Не переплутайте добриво

Вам може здаватися, що якщо вазони живуть на одному підвіконні та мають квіти одного кольору або листки подібної форми, то їм підійде один засіб догляду. Аде це не завжди так. Варто почитати чи поцікавитися у продавців, для яких рослин призначений той чи інший препарат. Декоративно-листяним і гарно квітучим рослинам потрібні різні склади. Азот сприяє швидкому зростанню паростків, а калій та фосфор – формуванню бутонів та пишному цвітінню. Тому найкраще купувати спеціальне добриво для конкретних квітів та дотримуватися рекомендацій в інструкції до препарату.

Кажуть, що крадені вазони краще ростуть – це не так. Квітує той, за яким правильно доглядають. Відтак, якщо вам подарували вазончик та ще й розповіли, як про нього дбати – він буде значно краще себе у вас почувати та прикрашатиме оселю. 

Раніше “ВК” розповідав, що в експозиції Ботсаду ім. Гришка значну частину займає азалія індійська, якої нема в інших ботанічних садах України. Також, відвідувачі можуть побачити у колекції рослини 25 старих німецьких сортів, з селекції 1920-1930-х років.

Великий Київ у Google News

підписатися