Подолянка, Мавка, Лада: в оранжереях ботсаду Гришка буяють квітом камелії і азалії

Автор: Галина Ворона
17:23 25.02.2023

В оранжереях столичного ботсаду Гришка наступила пора, яку з нетерпінням чекають любителі квітів – пік цвітіння камелій і азалій. Ця неймовірна краса могла загинути взимку, якби не допомога небайдужих.

Подолянка, Мавка, Лада: в оранжереях ботсаду Гришка буяють квітом камелії і азалії
Світлодіодне освітлення

Колекція азалій нараховує 67 сортів і є частиною колекцій тропічних рослин, що має статус Національного надбання. Перші сорти академік Микола Гришко привіз до Саду з Німеччини у 1946 році.

В колекції збереглись рослини 25 старих німецьких та бельгійських сортів селекції початку минулого століття (серед них “Professor Walters”, “Paul Schaeme”, “Adventsglocken”, “Concinna”, “Apollo”, “Celestina”), з яких розпочалась історія створення колекції відділу тропічних рослин.

Також квітують 29 сортів та гібридів, що були створені у Ботанічному саду в 60-70-их роках Світланою Приходько: “Киевский Вальс”, “Аленький Цветочек”, “Героям Войны”, “Огонек”, “Сузір’я”, “Світлана”, “Подолянка”, “Мавка”, “Лада”, “Золушка”, “Орхідний”, “Рум’янок”, “Смуглянка”, “Марічка”, “Експромт”.

Цього року квітування азалій особливо радує, адже торік відвідувачі не мали можливості відвідати оранжерейний комплекс, тому що 24 лютого розпочались обстріли Києва, і Ботанічний сад був зачинений до кінця весни.

Цього року не вистачало коштів на опалення взимку, тому Ботсад разом з благодійним фондом Peli can live  розпочав проект “Тепло для оранжерей”. Тільки завдяки донатам ці рослини квітують.

Ми ж можемо бачити цю красу, жити і працювати у Києві, дякуючи хлопцям і дівчата в ЗСУ, котрі захищають нас дев’ять важких років.

Читайте також: Еротичні літографії Миколи Глущенка та живопис українських митців: столичний музей запрошує помилуватись голим мистецтвом

Нагадаємо, у Ботсаду Гришка можна прогулятись із віртуальними “фантастичними звірами” Марії Примаченко.

Великий Київ у Google News

підписатися