Під час профілактичного тижневика вірусний гепатит виявили у 500 киян

16:49 11.08.2023

Понад 19 тисяч киян на вірусні гепатити В та С обстежили медики комунальних медичних закладів столиці під час діагностично-профілактичного тижневика, що організував із 24 липня до 4 серпня Департамент охорони здоров’я КМДА.

Під час профілактичного тижневика вірусний гепатит виявили у 500 киян
Світлодіодне освітлення

Про це повідомила директорка Департаменту Валентина Гінзбург.

«На етапі обстеження швидкими тестами медики виявили антитіла до вірусів більше ніж у 500 людей. Їх направили на діагностику методом ПЛР, щоб остаточно встановити діагноз. Наразі частина обстежених, у яких підтвердилися гепатити В або С, уже розпочала лікування», – розповіла Валентина Гінзбург.

Також у межах тижневика фахівці КМКЛ № 5 спільно з неурядовою організацією «100% життя. Київський регіон» 6 серпня обстежували містян, які відпочивали в Гідропарку. Кожен охочий міг перевіритися на вірусні гепатити, з’ясувати свій ВІЛ-статус та проконсультуватися з досвідченими інфекціоністами.

«Серед 324 осіб, які пройшли швидке тестування, лікарі виявили одну людину з антитілами до гепатиту та двох – до ВІЛ-інфекції. Наразі всім трьом діагнози підтверджені, і вони вже розпочали специфічну терапію», – зазначила директорка Департаменту.

Валентина Гінзбург наголосила, що кияни можуть пройти швидке тестування або за необхідності поглиблене обстеження не тільки під час профілактичних тижневиків, а в будь-який час.

«Завдяки заходам програми «Громадське здоров’я» всі комунальні лікувально-профілактичні заклади столиці забезпечені необхідними тест-системами. Тестування абсолютно безкоштовне. Для цього необхідно тільки бажання та 20 хвилин вільного часу. Подбайте про власне здоров’я – вчасно виявлені антитіла до гепатиту дозволять розпочати лікування, що здійснюється в комунальних медзакладах безкоштовно», – запевнила Валентина Гінзбург.

Нагадаємо, залежно від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму, гепатит може мати як безсимптомний перебіг, так і незначні клінічні прояви. Найбільш поширені симптоми: загальна слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість, апатія, нудота, блювота, діарея, болі в животі, зміна кольору сечі, знебарвлення калу, пожовтіння шкіри, слизових оболонок та склер, підвищення температури тіла. 

Гостра інфекція може протікати з обмеженими симптомами або безсимптомно. Не пролікована гостра фаза вірусного гепатиту С переходить у хронічну форму, що у 30% випадків  завершується цирозом печінки та можливим розвитком раку печінки. 

Шляхи передавання вірусу гепатиту залежать від його типу. Наприклад, гепатитом А та Е можна заразитися в побуті. А ось інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається в результаті контакту через пошкоджену шкіру або слизові оболонки з інфікованими рідинами організму: при переливанні крові, під час медичних маніпуляцій, у манікюрному і тату-салонах, вживанні ін’єкційних наркотиків, під час незахищеного статевого акту.

Великий Київ у Google News

підписатися