Перший трофей після річної перерви: Еліна Світоліна виграла турнір WTA у Стразбурзі

Автор: Галина Ворона
19:23 27.05.2023

Українка Еліна Світоліна 20-й раз зіграла у фіналі турніру WTA у Стразбурзі та виграла 17-й титул. У вирішальному поєдинку ґрунтового турніру з тенісу категорії WTA250 українська тенісистка перемогла суперницю з росії Анну Блінкову, яка виступала без прапора.

Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Жіноча тенісна асоціація (WTA).

Українка здобула перемогу у двох сетах. Перший закінчився з рахунком 6:2. У другому, більш напруженому, Еліна виграла 6:3.

За рахунку 3:5 Світоліна була в одному виграному м’ячі від перемоги в матчі. І лише шостий такий м’яч змогла реалізувати.

За весь турнір у Страсбурзі Світоліна програла лише один сет.

Світоліна і Блінкова зустрічалися вперше у кар’єрі. Для Еліни– це 20-й фінал на рівні WTA і перший після повернення у теніс із декретної відпустки. На ґрунті українська тенісистка провела шостий фінальний поєдинок. Для блінкової – другий у кар’єрі (перший вона виграла).

За останні п’ять років турнір у Страсбурзі українки вигравали тричі. Двічі Світоліна, у 2023 і у 2020, та в 2019 Ястремська.

Наступний матч Еліна зіграє вже 29 травня на Ролан Гаррос.

Нагадаємо, річна перерва Світоліної була пов’язана із народженням доньки. Попри материнські клопоти, спортсменка багато зусиль спрямовує на допомогу Україні. Зокрема, Еліна стала другим амбасадором платформи UNITED24, яка збирає кошти для України, організувала благодійну гала-вечерю в Монако, де зібрала  170 тисяч євро .

Також тенісистка запустила нову програму для юних спортсменів.