Перша підозра за “кнопкодавство: чи втратить депутат мандат

Автор: Марія Супрун
16:12 13.02

В Україні вперше оголосили підозру у “кнопкодавстві”. Народний депутат втратить свої повноваження, якщо суд визнає його винним у неперсональному голосуванні, що є кримінальним правопорушенням.

Перша підозра за “кнопкодавство: чи втратить депутат мандат

Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в коментарі ТСН.

Кнопкодавство – це кримінальне правопорушення, тому рішення буде прийнято в рамках діючого Кримінального процесуального Кодексу. Якщо вступає в силу рішення суду, то народний депутат перестає бути народним депутатом України. Фактично автоматично”, – зауважив Голова Парламенту.

Разумков зазначив, що Верховна Рада комплексно підходить до питання боротьби з кнопкодавством. На сьогодні вже є перші рішення.

Місця на задніх рядах, які не закріплені за народними депутатами і де, можливо, відбувалися такі ганебні явища, відключені від системи “Рада”. Сподіваємося, що найближчим часом нам вдасться прив’язати  картку депутата до конкретного місця. І ми фактично зможемо бачити, з якого місця або за кого проголосував той чи інший нардеп”, – розповів Разумков.

Голова Парламенту також додав, що планується додатково встановити чотири камери відеоспостереження в залі пленарних засідань.

Програма максимум – перейти на нову систему “Рада” або її аналоги, щоб повністю унеможливити неперсональне голосування. Є різні варіанти, починаючи з сенсорних кнопок, і закінчуючи відбитком пальця”, – наголосив голова ВР.

Нагадаємо, вперше депутату повідомлено про підозру в «кнопкодавстві» – Владиславу Поляку (група “Довіра”).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...