Вперше депутату повідомлено про підозру в «кнопкодавстві» – кому не пощастило

Автор: Марія Супрун
10:58 12.02

Народному депутатові України повідомлено про підозру за фактами неособистого голосування (ст. 364-2 КК України). Це перший у практиці випадок притягнення до відповідальності за так зване «кнопкодавство».

Вперше депутату повідомлено про підозру в «кнопкодавстві» – кому не пощастило

Як повідомляє Офіс Генпрокурора, за даними слідства, 21 лютого 2020 року нардеп застосував персональну електронну картку іншого народного депутата та шляхом натискання кнопки «ЗА» здійснив замість нього голосування з метою прийняття трьох поправок до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Нардеп викликався 11 лютого 2021 року для вручення повідомлення про підозру, однак, не з’явився та про причини неявки не повідомив. Письмове повідомлення про підозру направлено до Апарату Верховної Ради, за місцем проживання, на електронну поштову скриньку та на інші відомі стороні обвинувачення засоби зв’язку.

Наразі вживаються заходи для завершення слідства та скерування обвинувального акту до суду. У разі доведення вини, народному депутатові загрожує покарання у виді штрафу від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В Офісі генпрокурора не назвали прізвище депутата, але РБК-Україна з посиланням на власні джерела пише, що підозру повідомили народному депутату Владиславу Поляку (група “Довіра”).

Нагадаємо, для запобігання неперсональному голосуванню планується встановити додаткові камери, заборонити таким порушникам відвідувати пленарні засідання, а також запустити систему “Рада”, яка покликана викорінити залишки “кнопкодавства” у стінах Верховної Ради.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...