Позбавлення з/п, камери спостереження та система “Рада”: нові обмеження для “кнопкодавців”

15:59 25.01.2021

Для запобігання неперсональному голосуванню планується встановити додаткові камери, заборонити таким порушникам відвідувати пленарні засідання, а також запустити систему “Рада”, яка покликана викорінити залишки “кнопкодавства” у стінах Верховної Ради.

Позбавлення з/п, камери спостереження та система “Рада”: нові обмеження для “кнопкодавців”

Про це заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання погоджувальної ради, на якому обговорювали питання “кнопкодавства”.

Дійсно, ми пройшли далеко уперед, ми зробили так, що “кнопкодавство” стало винятковим явищем у стінах Ради IX скликання щодо всіх депутатських фракцій та груп. Ми зробили так, що цього майже немає, але “майже” нас також не влаштовує. Деякі речі ми зробили на технічному рівні, вони вже будуть виконані“, — сказав Разумков.

Він додав, що станом на сьогодні вже відключені всі вільні місця, якими намагалися користуватися для “кнопкодавства”. Разом з тим опрацьовується механізм, який дозволить нардепам голосувати винятково зі свого місця. 

За словами Разумкова, після запуску системи “Рада” шанс “кнопкодавства” у стінах ВР опуститься до нуля. Щоправда, посадовець не уточнив, на коли планується запуск системи. 

Крім того, у залі Ради намірені встановити нові камери спостереження, які дозволять слідкувати за всіма учасниками голосування та фіксувати їх найменші провинності. 

Також планується ввести дисциплінарні покарання за “кнопкодавство”. Наприклад, таких “голосувальників” збираються позбавити можливості не тільки участі в пленарних засіданнях, а й заробітної плати.

Я впевнений, це буде додатковим стимулом народним депутатам не займатися дурницями в залі Верховної ради“, — додав Разумков.

 

Як повідомлялось раніше, Регламентний комітет Верховної Ради має перевірити ситуацію із можливим кнопкодавством під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

 

Великий Київ у Google News

підписатися