Перевірка столичних АЗС виявила порушення законодавства

Різке підняття вартості пального на АЗС, яке сталося після скасування державного регулювання цін, є порушенням українського законодавства.

Про це заявив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

Як писав “ВК“, днями Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) розпочала перевірки автозаправних станцій через масові скарги на зростання цін на пальне.

Через зняття Кабміном регулювання ціни на пальне вартість його стрімко зросла; на деяких ділянках АЗС – на 30-40%. Тому сьогодні працюють моніторингові групи, які проводять заходи державного контролю, адже при знятті регульованої ціни АЗС повинні поступово підвищувати ціни, а не одразу. Це порушення чинного законодавства“, – сказав Рубан в коментарі УНН.

Держпродспоживслужба наразі фіксує надмірні залишки заробітків АЗС. Далі буде відповідне клопотання перед відповідними органами, які видають ліцензію.

Сьогодні вже розпочато і проводяться перевірки на 68 об’єктах АЗС. Порушення фіксуються у кожної другої за відсутності декларації. Наявність декларації за чинним законодавством передбачає перед початком підйому цін на соціально-значущі товари, до яких відноситься паливо, декларувати наміри про підняття ціни, а не одразу її підвищувати на 30%“, – додав Рубан.

Читайте також: Кияни масово скаржаться на космічні ціни та низьку якість пального

Зазначимо, що на сайті ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві оприлюднено таке повідомлення:З 10 травня 2022 року за підсумками моніторингу розпочато 58 перевірок АЗС. По всім 58 суб’єктам господарювання, де проводяться перевірки, ціни на пальне не задекларовані“.

Уточнюється також, що нараз завершена одна перевірка (створення перешкод; штрафна санкція складає -34 тис. грн). Крім того, ще по чотирьох перевірках винесено адміністративно-господарських санкцій на 470 654 грн. Ще по 53 перевірках заходи ще тривають.

Нагадаємо, з кінця квітня в Україні почався дефіцит палива на АЗС. З метою вирішення проблеми 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизельне паливо на 40-43%.

17 травня уряд призупинив цінове регулювання на ринку палива. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне паливо будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вище 52 грн за літр. При цьому в Мінекономіки заявляють, що вартість «звичайного» бензину в Україні не має перевищувати 39,86 грн/літр.

Столична влада раніше заявляла, що до кінця травня в Києві не буде проблем з пальним.

Читайте також: Починається від АЗС і закінчується за кілометр: черга за бензином на бучанській заправці