На українських АЗС почалися перевірки через “космічні” ціни на пальне

Автор: Володимир Хлєбников
11:34 23.05

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) розпочала перевірки автозаправних станцій через масові скарги на зростання цін на пальне.

На українських АЗС почалися перевірки через “космічні” ціни на пальне

Попри скасування державного регулювання цін на бензин і дизпаливо, суб’єкти господарювання зобов’язані завчасно декларувати ціни у разі їх підвищення, інформує пресслужба відомства.

За останні дні з усіх областей почали надходити повідомлення про надмірно завищені ціни, відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку тощо. За дорученням прем’єр-міністра України Головними управліннями Держпродспоживслужби спільно з військовими адміністраціями, Національною поліцією та податковою розпочато проведення перевірок суб’єктів господарювання, що працюють на роздрібному ринку пального“, – йдеться у повідомленні.

Так, у Чернівецькій області перевірили п’ять АЗС компанії “ПП-Ойл”, де дизельне паливо реалізовувалось по 70 гривень за літр. За підсумками перевірки станом на 22 травня реалізація пального на АЗС не здійснюється.

Завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу“, – наголосили в Держпродспоживслужбі.

Читайте також: Кияни масово скаржаться на космічні ціни та низьку якість пального

Нагадаємо, з кінця квітня в Україні почався дефіцит палива на АЗС. З метою вирішення проблеми 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизельне паливо на 40-43%.

17 травня уряд призупинив цінове регулювання на ринку палива. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне паливо будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вище 52 грн за літр. При цьому в Мінекономіки заявляють, що вартість «звичайного» бензину в Україні не має перевищувати 39,86 грн/літр.

Столична влада раніше заявляла, що до кінця місяця в Києві не буде проблем з пальним.

Читайте також: Починається від АЗС і закінчується за кілометр: черга за бензином на бучанській заправці

Великий Київ у Google News

підписатися