Перейменування вулиць поки на папері – коли замінять вказівники на будинках

Автор: Оксана Тупальська
16:37 16.08.2023

Голосуючи за нові назви вулиць та проспектів кияни уявляли, як на їхньому домі замість радянської назви з’явиться нова, актуальна. Деякі з жителів столиці, які тимчасово виїхали за межі Києва побоювались, що буде важче орієнтуватися після тотальної зміни назв. Як змінюють покажчики в районах дізнавався кореспондент «Великого Києва».

Перейменування вулиць поки на папері – коли замінять вказівники на будинках
Світлодіодне освітлення

У Печерському районі відповідно до рішень Київради з 2014 року перейменували 46 назв вулиць, провулків та бульварів. На них розташовано 597 будинків. Проте у більшості – підписи з нумерацією та адресою залишаються старими.

«Відповідальність за встановлення вказівних знаків, правильне їх розміщення та утримання на будинках та спорудах несуть: житлово-експлуатаційні контори місцевих Рад народних депутатів, відомств, організацій, підприємств та правління житлових кооперативів, тобто власник/балансоутримувач квартири», – каже перший заступник голови Печерської РДА Анатолій Корж.

Та додає, що у міському бюджеті на 2023 рік кошти на заміну не закладалися. В ході пілотного проекту на 76 будинках на Печерську покажчики були замінені.

На території Деснянського району, де в процесі перейменування з 2016 року нові назви мають 55 провулків, вулиць, проспектів та площ. В районі необхідно замінити 327 покажчиків житлових будинків. Їхню вартість оцінюють у 514,5 тис грн, розповів заступник голови району Микола Загуменний.

Про відсутність фінансування повідомляють і в інших районах. Про це сказав перший заступник голови Святошинської РДА Василь Григоренко, заступник голови Солом’янського району Євген Малий, заступник голови Дарницької РДА Василь Лозовий, заступник директора «Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» Ярослав Кіцелюк, заступник голови Голосіївської РДА Олег Калугін та заступник голови Подільської РДА Микола Дубовик, заступник голови Деснянської РДА Микола Загуменний.

До кого перейменування потрапило

Є райони столиці, де мешканці вже побачили нові вказівники на фасадах своїх домівок. Їх замінювали керуючі компанії на місцях власним коштом.

Так, в Солом’янському районі заступник голови Євген Малий розповів, що місцеве КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району м. Києва» за власні кошти цьогоріч придбало 30 прибудинкових покажчиків. Для цього підписали договір з одним із ФОПів, який виготовляє вказівники. Зазначають, що з 2016 року вдалося замінити 229 вказівників із 393, які підлягають заміни. А місцевим мешканцям з питання заміни табличок радять звертатися до до житлово-експлуатаційних дільниць за місцем проживання.

Купували самотужки і в Дарницькому районі – там таблички без присмаку радянщини встановлено на кількох десятках будинків:

«Комунальним підприємством «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва» у 2023 році придбано на власні кошти 26 покажчиків з назвами вулиць на 17,1 тис грн. та з назвами будинків 26 штук на 10850 грн», – повідомив заступник голови КП Василь Лозовий

Нарахували 201 табличку, яку слід закупити та замінити у керуючій компанії з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва»:

«У 2023 році підприємство уклало договір з ТОВ Юст на виготовлення покажчиків нового зразка на 99 897 грн», – розповів в.о. директора місцевого КП Петро Романюк.

Керуючою компанією житлофонду Дніпровського району було закуплено та встановлено у 2023 році 164 покажчики, сказав заступник директора КП Ярослав Кіцелюк.

Про воїна Олександра Махова поруч з Павлом Скоропадським та Миколою Міхновським нагадують нові вказівники на зупинках транспорту

КП “Київпастранс” виготовило та встановило низку вказівників на зупинках громадського транспорту з новими назвами. 

Детальний перелік директор з транспорту КП Сергій Литвинов надали кореспонденту “ВК”:

“Вул. Олександра Махова” (стара назва “вул. Жолудева”), “Вул. Івана Дзюби” (стара назва “вул. Сім’ї Сосніних”), “Бульв. Жуля Берна” (стара назва “бульв. Ромена Роллана”), “Вул. Василя Доманицького” (стара назва “вул. Генерала Потапова”), “Площа Галицька” (стара назва “площа Перемоги”), “Вул. Гетьмана Павла Скоропадського” (стара назва “вул. Льва Толстого”), “Вул. Дениса Антінова” (стара назва “вул. Славгородська”), “Вул. Олександри Екстер” (стара назва “вул. Марини Цвєтаєвої”), “Вул. Остафія Дашкевича” (стара назва “вул. Курнатовського”), “Бульв. Миколи Міхновського” (стара назва “Бульв. Дружби Народів”), “Ст. м. “Звіринецька” (стара назва “Ст. м. “Дружби народів”), “Ст. м. “Площа Українських Героїв” (стара назва “Ст. м. “Пл. Льва Толстого”).

Нагадаємо, станом на початок травня 2023 року з початку повномасштабної війни в Україні в Києві було перейменовано 289 вулиць, проспектів, провулків, бульварів та площ, пов’язаних з Росією та радянським минулим, – це 70% усього списку. Нині зміна старих назв на нові триває 

Великий Київ у Google News

підписатися