Перед щепленням від COVID-19 треба робити ПРЛ-тест: навіщо він потрібен

Автор: Тетяна Сененко
15:51 08.04

Якщо людина на момент щеплення вже хвора, то вакцина може дати організму додаткове навантаження. Тому, тест потрібен обов’язково – при цьому може підійти як ПЛР, так і антигенний. А вакцинація хворих може бути небезпечною.

Перед щепленням від COVID-19 треба робити ПРЛ-тест: навіщо він потрібен

Про це сказав лікар-інфекціоністІгор Гайдук у коментарі УНН.

Людина може виявитися хворою, а хворим не роблять вакцинацію, тому що, по-перше, це нічого не дасть. По-друге, це додаткове навантаження, яке може погіршити стан. Якщо організм із останніх сил бореться зі збудником, а ще додати збудника, то все одно кількісно агресорів буде більше“, – сказав Ігор Гайдук.

Разом із масовою вакцинацією має проходити масове тестування на COVID-19 людей, які контактували із хворими та людей, які можуть хворіти безсимптомно. Інфіковані в подальшому мають пройти ізоляцію.

Потрібно і вакцинувати, і тестувати, щоб виявляти контактних і ізолювати, тому що вони будуть просто розповсюджувати коронавірус швидше, ніж буде йти вакцинація“, – розповів лікар.

Нагадаємо, Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) виявило зв’язок між вакциною від коронавірусу AstraZeneca, перейменованої в Vaxzevria, і утворенням тромбів у окремих щеплених людей.

До слова, після ситуації з відмовою багатьох країн від щеплень вакциною AstraZeneca вона отримала нову назву. Її перейменували в Vaxzervia.

Нагадаємо, вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні відстає майже в два рази від плану.

До слова, українці найбільше довіряють вакцинам проти коронавірусу, які виготовлені у Великій Британії, США та країнах Євросоюзу, а найменше – російському препарату.

Вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців наразі вакцинують препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...