ЕМА підтверджує. Вакцина AstraZeneca і утворення тромбів – пов’язані

Автор: Тетяна Сененко
16:12 06.04

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) виявило зв’язок між вакциною від коронавірусу AstraZeneca, перейменованої в Vaxzevria, і утворенням тромбів у окремих щеплених людей.

ЕМА підтверджує. Вакцина AstraZeneca і утворення тромбів – пов’язані

Про це в інтерв’ю італійському виданню Il Messaggero повідомив глава відділу вакцин EMA Марко Кавалері.

«На мій погляд, ми можемо сказати це зараз, очевидно, що існує зв’язок з вакциною. Але ми до сих пір не знаємо, що викликає цю реакцію. Ці церебральні тромбози з недостатністю тромбоцитів, мабуть, є основним фактором, що вимагає дослідження », – сказав Кавалері.

Він додав, що найближчим часом EMA оголосить про зв’язок між вакциною і утворенням тромбів, але ще належить визначити, в чому він полягає.

«На цьому тижні ми почнемо давати деякі попередні визначення, але навряд чи у нас вийде вказати вікові обмеження, як це зробили різні країни. З тієї простої причини, що ми є регулюючим органом і повинні мати дуже точні дані про співвідношення ризику і користі », – додав він.

До слова, після ситуації з відмовою багатьох країн від щеплень вакциною AstraZeneca вона отримала нову назву. Її перейменували в Vaxzervia.

Нагадаємо, вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні відстає майже в два рази від плану.

До слова, українці найбільше довіряють вакцинам проти коронавірусу, які виготовлені у Великій Британії, США та країнах Євросоюзу, а найменше – російському препарату.

Вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців наразі вакцинують препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

Раніше “Великий Київ” розпитав киян, чи планують вони вакцинуватись та чи довіряють індійській вакцині

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...