«Пагорб з Андрієвською церквою почав повільно сповзати в бік Дніпра»: як столиця ледь не втратила свою візитівку розкажуть на презентації книги

Автор: Любава Лисичкіна
18:44 16.04

Трьохсотрічна історія крізь призму десятирічної реставрації … З нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць відбудеться презентація книги «Диво над Дніпром». Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009–2020 рр.».

«Пагорб з Андрієвською церквою почав повільно сповзати в бік Дніпра»: як столиця ледь не втратила свою візитівку розкажуть на презентації книги
Світлодіодне освітлення
 
Мало хто з киян та гостей міста може уявити Київ без стрункої постаті Андріївської церкви, чий елегантний силует із тонкими куполами, що струменіють у небо, вже майже три століття височіє над Дніпром. Проте мало хто знає, що існувала реальна загроза втратити цю візитівку Києва, адже пагорб, на якому вона стоїть, почав повільно сповзати в бік Дніпра.
 
Для порятунку пам’ятки Національним заповідником «Софія Київська» була розроблена та втілена протягом 2009–2020 рр. комплексна програма реставрації Андріївської церкви.
 
«Ця комплексна і добре задокументована реставрація повернула народу України пам’ятку, яка має значну культурну та духовну цінність» – так лаконічно підсумовано результати під час вручення заповіднику найпрестижнішої Європейської премії European Heritage Awards / Europa Nostra Awards, яку заповідник здобув 2022 року.
 
В чому полягала сутність цієї реставрації? Які відкриття чекали на науковців та реставраторів у процесі роботи? Як вдалося відродити первинний задум архітектора Бартоломео Растреллі?
На ці та інші питання відповість книга «Диво над Дніпром».
 
Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009–2020 рр.» авторства Нелі Куковальської, Вадима Кириленка, Ігоря Нетудихаткіна, Вячеслава Корнієнка та Ліни Янченко, підготовлена та видана у співпраці Національного заповідника «Софія Київська» та видавництва «Мистецтво».
 
Презентація відбудеться 18 квітня 2024 р. о 15.00 у приміщенні Андріївської церкви. 
 
До слова, кияни закликають владу прибрати з Майдану символ, який дала місту Катерина ІІ.
 

Великий Київ у Google News

підписатися