Олександр Корнієнко готує плацдарм до наступних виборів на Бучанщині?

Автор: Оксана Тупальська
17:17 27.01.2023

Подейкують, що чинний віце-спікер парламенту шукає прихильності на Бучанщині, аби незабаром прийти туди з агітками на наступні парламентські вибори. Необхідність самостійного балотування на наступних виборах може виникнути через послаблення комунікації з друзями глави держави.

Олександр Корнієнко готує плацдарм до наступних виборів на Бучанщині? Фото: Олександр Корнієнко на партійному з'їзді у лютому 2020 року (фото: glavcom.ua)
Світлодіодне освітлення

Про це зазначають в політичний аналітиці Моя Київщина:

 «Він один із небагатьох особливо наближених до Президента Володимира Зеленського друзів, хто не випав із команди (як це сталося з Іваном Бакановим, Сергієм Шефіром, Андрієм Богданом, Дмитром Разумковим та багатьма іншими). Але Корнієнко раніше очолював президентську партію, де впливав на ухвалення рішень, а зараз узагалі не застрахований від випадання з близького кола», – зазначають в аналітиці.  

Саме Бучанщина Корнієнка приваблює з кількох причин – бо саме там мешкають його батьки, він обізнаний з політичними перипетіями Приірпіння. А ще – в самому центрі Бучі Корнієнку начебто переписали розкішний будинок – як вдячність за політичні рішення та підтримку.

Кореспонденту «Великого Києва» також стало цікаво, що пов’язує віцеспікера з Бучею та Бучанщиною.

Звичайно, за нинішніх воєнних обставин важко сказати, що кожен візит будь-кого з представників влади на деокуповані території Київщини здійснюється задля приватного лобіювання.

Водночас, історія осені нагадує про зустріч Олександра Корнієнко з народом у камерній атмосфері актового залу, де зібралися жителі місцевості.

Це були урочистості до Дня міста-Героя Бучі у вересні. Тоді гість сказав свою промову та вручив Почесну грамоту Верховної Ради настоятелю храму в Бучі Андрію Галавіну (священик документував злочини в Бучі для міжнародних судів). Після деокупації Корнієнко неодноразово супроводжував до постраждалого від нелюдів міста дипломатів та своїх колег зі світових парламентів.  

До повномасштабної війни, у березні 2021 року Корнієнко відкрив у Бучі свою приймальню голови партії  СН (яким був на той час). Тоді заявляв, що вона стане місцем збору креативних ідей, проведення лекцій та зборів. Водночас, на сьогодні у інфографіці ЧЕСНО, де зазначені адреси приймалень народних депутатів, місця зустрічі громадян з Олександром Корнієнко в Бучі немає.  

В історії Бучанщини – політична битва за розподіл районів області у липні 2020 року. Тоді народний депутат Олександр Корнієнко пропонував перейменувати Бучанський район на Києво-Святошинський. Таку пропозицію він навіть виносив на засідання профільного комітету парламенту. Проте вона не набрала достатньої кількості голосів.

Щодо майна – окрім описаної журналістами порталу Моя Київщина начебто презентованої великої хати в Бучі, на Бучанщині розташоване підприємство ТОВ «ЄТЕК-1020», співвласницею якого є мама Олександра Олена Петрівна. Зареєстрована фірма навесні 2018 року, тобто за рік до приходу «Слуг народу» до парламенту. Щодо останнього – розповідали у журналістському розслідуванні, що начебто в статутному капіталі має кошти компанії «Таврида-Електрик Україна», яким керує Олексій Чалий – колишній «народний мер» окупованого Севастополя.

керівник компанії «Таврида-Електрик Україна» Олексій Чалий

Про наявність у родинній власності ТОВ «ЄТЕК-1020» депутат Корнієнко писав у своїй декларації (ясна річ, без деталей про походження).

Що відомо з офіційних, наданих самим народним депутатом відомостей – має Олександр Корнієнко на Бучанщині і власну земельну ділянку та садибу у селі Буда-Бабинецька, за кілька кілометрів від помешкання батьків.

Звісно, з інформації, яка є у відкритих джерелах, видно, що роботи в районі у народного депутата справді багато. Як нині, так і після завершення п’ятирічки діючого парламенту.

Нагадаємо, Олександр Корнієнко розповів про “потаємну мрію” Зеленського щодо Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися