ОАСК розгляне позов репера Моргенштерна до СБУ

Автор: Марія Супрун
16:42 02.07

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом Алішера Валєєва (Моргенштерна) до Служби безпеки України щодо внесення його до переліку осіб, які створюють загрозу національний безпеці.

ОАСК розгляне позов репера Моргенштерна до СБУ

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

«Зазначимо, що ухвалою суду від 22 червня позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення виявлених недоліків. У встановлений судом строк виявлені недоліки позовної заяви позивачем усунуто. Наразі позовна заява та додані матеріали відповідають вимогам КАСУ. Дана справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи» — повідомили в суді.

Як відомо, Моргенштерн просить суд “визнати протиправними дії СБУ” стосовно підготовки документів та звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо внесення репера до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці.

Також він вимагає “визнати протиправним та скасувати наказ МКІП”, датований квітнем 2021 року, про оновлення відповідного переліку (на підставі звернення СБУ) та його оприлюднення на офіційному веб-сайті. Тоді перелік було доповнено особою Алішера Валєєва.

Крім того, Моргенштерн просить ОАСК “витребувати у Служби безпеки України постанову про заборону йому на в’їзд в Україну”.

Репер Моргенштерн (Алішер Валєєв) відомий своєю відкритою підтримкою Путіна, про що вкотре заявив під час інтерв’ю російському блогеру Юрію Дудю. Саме тому його концерти Моргенштерна не пройшли повз столичних політиків. Так, депутат Київради Олександр Погребиський звернувся до  СБУ з проханням перевірити, чи може росіян  Morgenshtern давати виступи в Києві. 

Після розголосу Моргенштерн скасував концерти в Україні, а в квітні репера включили до списку осіб, що загрожують нацбезпеці України.

Великий Київ у Google News

підписатися