Нова загроза: експерт назвав, коли і як довго кияни будуть сидіти без світла

Автор: Ольга Даниленко
15:43 12.04

Після зруйнування росіянами Трипільської ТЕС, Київ та Київщину очікують масові катастрофічні обмеження електропостачання – по 10-15 годин. До торговельно-розважальних центрів столиці вже обмежили постачання електрики. Відключення вже були на Оболоні.

Нова загроза: експерт назвав, коли і як довго кияни будуть сидіти без світла Фото: “Радіо Свобода”. Оглядове колесо на майже темному київському Подолі, 23 листопада 2023 року
Світлодіодне освітлення

На цьому наголосив голова спілки споживачів комунальних послуг та експерт з електрогенерації Олег Попенко.

Він додав, що крім Трипільської ТЕС,  яка була головним генеруючим об’єктом Київщини, росіяни вже знищили 80% маневрових потужностей ДЕТЕку, ДніпроГЕС та маневрові можливості “Центренерго”.

Відповідно, ми не можемо покривати пікові навантаження електроенергії, а значить ми фактично у період із сьомої ранку до восьмої вечора, а також із пʼятої до десятої вечора залишимося без електроенергії. Це означає що у нас буде катастрофічно мало електроенергії й у деяких регіонах ми будемо сидіти по 10 або 15 годин без електроенергії”, – наголосив експерт з електрогенерації у своєму Telegram-каналі.

Олег Попенко пояснив, що 10 або 15-годинні відключення електропостачання відбудуться не зараз, але у торговельно-розважальних центрах Шевченківського та Дарницького районах столиці вже розпочали часткове вимкнення.

Це не зараз, на зараз у нас електроенергія є. Хоча вже “пішли” обмеження електропостачання по торговельних центрах, адже частково вимкнені ескалатори до низу, вимкнуто освітлення у продуктових супермаркетах торговельних центрів. Я тільки но вийшов із супермаркету у торговельному центрі на Політесі (Шевченківський район, – ред.) й там вже частково відключено. Це лише четверта година дня. У торгівельному центрі Дарницького району так само. Тому на нас очікують дуже складні часи”, – зазначив він.

Експерт додав, що без електрики вчора також був мікрорайон на Оболоні: “в тому числі житлові будинки сиділи без світла”.

Читайте також: Як у столиці підготувалися до ймовірних вимкнень світла

Як повідомляв “ВК”, 11 квітня росіяни вдарили по Трипільській ТЕС найновішими ракетами Х-69. Трипільська ТЕЦ у селі Українка на Київщині була головним генеруючим об’єктом Київщини.

Також масованими ракетними атаками росіян були пошкоджені підстанції “Укренерго” та об’єкти генерації в Одеській, Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській областях.

Представники “Центренерго” повідомили, що цьогоріч 22 березня вщент було знищено Зміївську ТЕС на Харківщині, а 25 липня 2022-го російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині. Відтак після сьогоднішньої атаки “Центренерго” втратила 100% генерації.

Нагадаємо, через обстріли росіян по об’єктах інфраструктури, Київ вже пережив відключення світла у листопаді 2022 року.

Великий Київ у Google News

підписатися