Блекаут у Києві: як у столиці підготувались до ймовірних вимкнень світла

Автор: Анна Ткаченко
14:18 28.11.2023

Київський міський голова Віталій Кличко повідомив в прямому ефірі ТРК «Київ» про те, що цьогоріч з бюджету столиці спрямували понад мільярд гривень на ремонти обладнання теплоджерел, що було пошкоджене під час ворожих обстрілів.

Блекаут у Києві: як у столиці підготувались до ймовірних вимкнень світла
Світлодіодне освітлення

Профінансували й придбання пересувних котелень, що забезпечуватимуть теплом заклади соціальної сфери у разі виникнення надзвичайної ситуації та можливих вимкнень електроенергії, інформує “ВК”.

Понад дві третини котелень КП «Київтеплоенерго» забезпечили генераторами.

Мер Києва нагадав, що внаслідок ворожих ударів минулої зими було серйозно пошкоджено близько 63% обладнання, необхідного для стабільного проходження опалювального сезону.

«Місто сформувало арсенал альтернативних джерел живлення на тих об’єктах, де дозволяє потужність. Наприклад, понад дві третини котелень „Київтеплоенерго“ забезпечили генераторами, щоб у разі вимкнення світла вони продовжували працювати і подавати тепло будинкам. Бо ворог не заспокоїться. І намагатиметься вразити нашу критичну інфраструктуру. Це показала й остання наймасованіша атака дронами в ніч на минулу суботу», — підкреслив Віталій Кличко.

Міський голова закликав киян бути готовими, як і минулої зими, в кожній оселі повинні бути запас їжі, води, прилади електроживлення, теплий одяг.

«Що стосується пунктів обігріву. У столиці оснащені необхідною технікою та речами загалом понад 970 пунктів обігріву для населення. Це і міські комунальні пункти — основна частина, понад 700 одиниць. І пункти ДСНС та локації, що створені власниками бізнесу», — сказав Віталій Кличко.

Нині комунальні служби працюють у посиленому режимі, щоб надавати необхідні сервіси мешканцям столиці.

Нагадаємо, для Києва створили мапу готовності провайдерів до можливих блекаутів. Кияни на ній можуть легко й швидко перевірити, чи готові провайдери, які обслуговують їхні будинки, до можливих знеструмлень та знайти найближчого підготовленого й подати заявку на підключення. Це дасть змогу краще підготуватися до зими й навіть в умовах блекаутів залишатися на зв’язку, працювати та вчитися онлайн.

Великий Київ у Google News

підписатися