Не захищають, а нищать. Прокопів вимагає відкликати законопроєкти від Мінкульту щодо культурної спадщини

Автор: Любава Лисичкіна
14:16 07.08.2021

Мова йде про законопроєкти № 4561 та № 4562, які на переконання депутата значно ускладнюють процес проведення перевірок, припинення незаконних робіт, застосування штрафних санкцій.

Не захищають, а нищать. Прокопів вимагає відкликати законопроєкти від Мінкульту щодо культурної спадщини
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив депутат Київради від фракції “Європейська Солідарність” і профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

“Коли люди говорять, що влада погано захищає культурну спадщину, я цілковито погоджуюсь. За останні роки місто Київ подало до Міністерства культури більше тисячі пропозицій щодо присвоєння статусу культурної спадщини. Міністерство затвердило лише декілька десятків з них”, – зауважив депутат.

Прокопів зазначив, що  Мінкульт спільно з профільним комітетом ВРУ пропонують два нові законопроєкти, які можуть тільки погіршити ситуацію:

  •  суперечать принципу децентралізації: вони посилять підконтрольність місцевої влади центральній;
  • зменшують  повноваження місцевих органів у питанні охорони культурної спадщини;
  • встановлюють єдиний штраф за руйнацію історичних об’єктів – 20 400 гривень, і це занадто мало.

 За словами політика , ці законопроєкти значно ускладнюють процес проведення перевірок, припинення незаконних робіт, застосування штрафних санкцій. Тому, як профільний заступник голови КМДА, він закликає парламент відкликати законопроєкти № 4561 та № 4562.

На переконання Володимира Прокопіва, логічно буде запропонувати новий законопроєкт, який суттєво посилить відповідальність за нищення історичних об’єктів та нарешті розв’яже руки органам, що здійснюють контроль за культурною спадщиною.

Як відомо, Прокопів заявив, що місто готове взяти Будинок Сікорського на свій баланс. 

До слова, ми повідомляли про те, що попри кричущий стан із збереженням культурної спадщини в Україні, в уряді збираються зменшити штраф за руйнування історичних пам’яток.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилось багато повідомлень, що забудовники отримали право реконструювати особняк Пилипа Баккалинського, який знаходиться на Іллєнка, 30. Це викликало обурення киян. Водночас, як розповів Прокопів, цей особняк внесено до реєстру як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини. А це означає, що руйнувати чи перебудовувати будівлю не можна.

Великий Київ у Google News

підписатися